Vene turg liigub kiirelt üles

05. märts 1998, 00:00

Ehkki Riia börsi vaieldamatud liidrid Staburadze ja Unibanka liikusid kolmapäeval üles, ei suutnud see inspireerida ülejäänud börsi järgima nende eeskuju. Unibanka tõusis 3,19-lt 3,21 latile, Staburadze 3,21-lt 3,25 latile. Liideraktsiate edu on suuresti tulenev Tallinna börsi märgatavast elavnemisest viimastel päevadel ning tekkinud positiivset meeleolu ei suutnud rikkuda ka Tallinna eilne langus. Samuti meelitas investoreid lähenev aastakoosolekute hooaeg, mil otsustatakse ka dividendimaksed.

Leedu börsil oli kolmapäev suhteliselt vaikne ning turuliidrite hinnad oluliselt ei muutunud. Ainsana näitas korralikku minekut Hermis, mis jõudis 175 litini. Maaklerite arvates tekib Hermisele tugev pakkumispool 200 liti tasemel, millelt paljud investorid teda jaanuaris ostsid. Kas aga hinnatõus sellele tasemele jõuab, on kaheldav. A-nimekirja liider Leedu Energia püsis endiselt 4 litil, kuid maaklerid kahtlustasid kasumivõtu lähenemist.

Vene turule mõjus taevaliku muusikana teade Venemaa 1998. aasta riigieelarve vastuvõtmine. Kuid hinnatõus algas juba enne seda tänu õnnestunud riigivõlakirjade oksjonile. Siiski on investorid veel ettevaatlikud ning õhtupoolikul tõmbusid hinnad mõnevõrra tagasi. Ilmselt võib lähematel päevadel oodata mõningast kasumivõttu, kuid see ei pruugi turutrendi alla pöörata.

Aktsiahindade tõus New Yorgis jätkus teisipäeval, kuid analüütikud hoiatasid võimaliku tagasilöögi eest. Turg on hetkel hinnatud nii kõrgelt, et vähimgi negatiivne uudis või selle järsult alla lüüa. Esimeseks põhjuseks võib olla mõne mõjuka firma oodatust nõrgem kasum esimeses kvartalis -- sellised uudised hakkavad turule ilmuma just neil nädalatel. Nasdaqi süsteemis toimus järsk langus tänu arvutifirmadele ja pooljuhitootjatele, sest kogu tegevusala sai Merrill Lynchi analüütikult väga terava kommentaari osaliseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing