5. märts 1998 kell 22:00

ETTK soovib alandada ettevõtte tulumaksu

«ETTK hinnangul võidavad ettevõtete tulumaksu vähendamisest kõik ning riigile hakkab laekuma maksu praegusest rohkem,» ütles ETTK aseesimees tootmissfääri ja sotsiaalpoliitika alal Elmar Kruusma.

Kruusma sõnul on maksukoormus praegu Eestis küllaltki suur ja ettevõtted otsivad võimalusi selle vähendamiseks näiteks offshore-firmade ja topeltraamatupidamise näol.

Teaduslikult on kindlaks tehtud piir, kust alates ei tasu enam slikerdada, varjata ja asju välja mõelda maksukoormuse vähendamiseks, rääkis Kruusma. «See piir tulumaksu puhul on 15--16 protsenti.»

ETTK juhatus peab veel läbirääkimisi organisatsiooni alaliitudega ning esitab sellekohase ettepaneku loodetavasti juba tänavu suvel. «Põhimõtteliselt on see järgmise aasta eelarve küsimus,» lisas ta.

Reformierakond tegi aasta tagasi ettepaneku kaotada üldse ettevõtete tulumaks ära, kuid Eesti ei olnud siis selleks veel valmis, märkis Kruusma.

ETTK ühendab kokku üle 200 000 töötajaga 7600 firmat.

ETTK alustas tegevust tänavu 29. novembril pärast tööandjate organisatsioonide Eesti tööstuse ja tööandjate keskliidu ja Eesti tööandjate ühenduste keskliidu ühinemist. BNS

Hetkel kuum