10. märts 1998 kell 22:00

Võlausaldajad 90 mln jahil

EAG Autokeskuse võlausaldajate kogunõue on kasvanud

Suhteliselt rahulikult möödunud ja politsei poolt hästi julgestatud rahvakoosolekul valiti 16-liikmeline haldusnõukogu, kes võtab OÜ EAG Autokeskus juhtimise üle.

Kuu aja jooksul registreeritakse kõik kehtivad laenulepingud ümber, et tekiks ettekujutus võlgade tegelikust suurusest. Peatatud on võlgade katteks autode andmine, protsentide arvestamine laenusummalt ja igasugused rahalised väljamaksed.

«Meil ei läinud firma juhilt Aleksandr Petru?enkovilt dokumentide kättesaamine just ladusalt,» ütles võlausaldajate ajutise haldusnõukogu esinaine Heli Jazõkova. Seni on kadunud autode müüki kajastavad paberid. Olemasolevad dokumendid antakse üle maksuametile ja majanduspolitseile.

Möödunud kolmapäeval investoritest moodustatud ajutine haldusnõukogu tuvastas laenulepinguid uurides, et OÜ-l EAG Autokeskus on 1850 investori ees kokku 92 miljoni krooni eest kohustusi. Tegelik summa nii suur pole, sest osa laenulepinguid on fiktiivsed ja osa kehtetud.

«Kasutatud autode müügiga seda raha tagasi ei teeni ja ka firma autoremonditöökoja aastakäive on vaid 1,5 miljonit krooni,» märkis Heli Jazõkova.

Tema sõnul maksti investoritele kuuintresse välja sellest rahast, mis uued lepingusõlmijad suure kasu saamise lootuses firmasse tõid.

Ettevõtte üks omanik ja raamatupidamist korraldav Eha Petru?enkova ei teadnud isegi seda, kui suur on laenupakett ja kui palju on firmal tegelikult vara.

Võlausaldajate haldusnõukogu liikme Maire Lassi sõnul on OÜ-l EAG Autokeskus vara 1 015 087 krooni eest, aga selle vara hulka kuulub ka mitmeid liisitud seadmeid.

Pühapäeva õhtul enesetapukatse sooritanud ja praegu Maarjamõisa haiglas viibiv Aleksander Petru?enkov on võlausaldajaile lubanud, et Saksamaalt on saabumas suurem kogus kasutatud autosid ja alates aprillist hakatakse taas intresse maksma.

«Petru?enkov lubas, et Saksamaalt tuleb autosid 4 miljoni krooni eest, aga reaalne on esialgu vaid üks koorem,» märkis Jazõkova.

Tema sõnul müüakse nii olemasolevad kui ka saabuvad sõidukid maha ja raha jagatakse võlausaldajate vahel.

Hetkel kuum