2. aprill 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Soome SOK asutab koostöös Saksa firma Coop Schleswig-Holstein e.G-ga Baltimaades toidukaupluste keti, kirjutas Kauppalehti.

Esimene kauplus tuleb Tallinna Sokose kaubamaja juurde, mille omanikeks on SOK-le ja Saksa Kaufhofile kuuluv Tenco Oy.

SOK arendusdirektori Risto Mäkeläise hinnangul avatakse esimene selvehall Balti riikides järgmisel aastal. Kaupluste keskmiseks suuruseks kujuneb 1500--2000 ruutmeetrit ning müügikäibeks vähemalt 50 mln Soome marka aastas.

SOK kaubahallide tulek Balti riikidesse tugevdab soomlaste positsiooni Eesti kaubanduses. KL-ETA

Läti kommertspankade mullune auditeeritud kogukasum oli 45 mln latti ehk 1,12 mld Eesti krooni, ütles Läti Panga president Einars Rep?e.

Suurima kasumi 226,6 mln krooni sai Parekss Banka, järgnesid Rietumu Banka 204 mln ja Unibanka 166,8 mln krooniga.

Suurima, 2,3 miljoni latise ehk 57,27 mln kroonise kahjumi sai Vereinsbank Riga. Negatiivse tulemusega lõpetasid aasta ka Latvijas Industriala Banka, Zemes Banka ja Doma Banka.

Läti tegutseb 32 panka ja Prantsuse Societe Generale'i filiaal. BNS

Kasahstan on huvitatud transiitvedudest Balti sadamate kaudu Lääne-Euroopasse, teatas Kasahstani saatkond Leedus. Kasahstani transpordi- ja sideminister Erkin Kalijev alustas Balti-visiiti külaskäiguga Leedusse. Neljapäeval käib minister Leedu transpordiministeeriumis ja Klaipeda sadamas.

Kalijev kohtub ka Eesti teede- ja side- ning Läti transpordiministeeriumi ametnikega ja külastab Tallinna ja Ventspilsi sadamat. BNS

Soome telefonifirma Helsingin Puhelin omandas mobiilsidefirma Oy Radiolinja AB aktsiate kontrollpaki, teatas firma Helsingi börsile.

Helsingin Puhelin ostis kokku 1247 aktsiat hinnaga 311,75 mln Soome marka, suurendades oma osalust firmas seniselt 46 protsendilt 50,1 protsendile.

Telefonioperaatorfirma seletas aktsiate ostu sooviga kindlustada positsioone mobiilside sektoris.

Helsingin Puhelin on turuliider Soome kohalike kõnede turul. Firma möödunud aasta müügikäive oli 2,6 mld marka. Radiolinja käive oli 1,1 mld marka. BNS

Hetkel kuum