15. aprill 1998 kell 22:00

Silja Line'i tütarfirmat hakkab juhtima Palace'i tegevdirektor

Üheksa aastat Finest Hotel Groupis töötanud Mägus ütles, et töökohta vahetama ajendas teda soov ennast muul alal proovile panna ja edasi arendada. «Pigem oli see ratsionaalne otsus, mitte emotsionaalne,» lisas ta. «Majanduslikke põhjusi selleks praktiliselt polnud, sest Palace'i hotellil on viimastel aastatel nii hästi läinud, et majanduslikult olin kindlustatud ka siin.»

Kes saab hotelli järgmiseks juhiks, selgub lähinädalatel, kuid see inimene ei tule Mägusi sõnul hotelli personali hulgast.

Silja Line asutas tütarfirma Eestis juba eelmisel sügisel, kuid seni see ei tegutsenud. Tütarettevõtte loomise taga on Silja Line'i soov suurendada Eestis turuosa ja majandada ökonoomsemalt.

Kui suure turuosa kasvu Silja Line'i Eesti filiaali avamine kaasa toob, ei osanud Mägus öelda.

Mägusi sõnul on Silja Line'i eesmärk kujundada tütarfirma kaudu ettevõttele Eestis parem avalik arvamus ja tugevdada tema kaubamärgi mõju, parandada suhteid klientide ja Tallinna Sadamaga.

Tütarfirma avamine võib tähendada müügimahu vähenemist Tallinna abilinnapea Mait Metsamaa osalusega reisibüroole Baltic Tours, kellel praegu on Silja Line peaagendi õigused Eestis.

Mägus ütles, et ehkki peaagendina hakkab tööle Silja Line Eesti, kuid arvestades asjaolu, et Silja Line'i 50% osalus Baltic Toursis säilib ka edaspidi, jääb reisibüroo suure tõenäosusega ka edaspidi üheks põhiliseks Silja Line'i toodete müüjaks.

Praegu on Silja Line'i Eesti liinil kaks laeva -- Muuga sadamas randuv Finnjet ja Tallinna reisisadamas randuv Vaasa Queen. Sel aastal pole kavas uusi laevu juurde tuua.

Hetkel kuum