23. aprill 1998 kell 22:00

Ameeriklastel valmib uus maanteeristleja

USA autotootja Chrysler Corporation hakkab järgmiseks mudeliaastaks tootma uut sportlikku luksusautot Chrysler 300M, mis mõeldud nii USA kui rahvusvahelisele turule.

Esmakordselt toodi 300M avalikkuse ette jaanuarikuisel Detroiti autonäitusel, eurodebüüt leidis aset märtsikuisel Genfi autonäitusel, esimesed autod jõuavad müüki veel sel aastal.

Chrysler 300Mi baasmudel varustatakse 253hj 3,5-liitrise alumiiniumsulamist kergekaalulise V6-mootoriga. Väljaspool USAd, kus mootori suur töömaht ja hobujõud pole nii olulised kui Ühendriikides, hakatakse 300Mi tootma ka 200hj 2,7-liitrise jõuallikaga.

300M on ehitatud samale põhjale, mis Chrysler Concorde või Chrysler LHS, kuid on neist märgatavalt lühem -- napilt üle 5 meetri -- et rahuldada nii suuri autosid eelistava USA kui ka auto pikkusel enamasti 5 meetri piiresse jääva vana maailma nõudmisi.

USA kõrval peetakse Chrysler 300Mi põhiturgudena silmas eelkõige Saksamaad, Hispaaniat, ?veitsi, Rootsit, Taiwanit, Brasiiliat ja Lähis-Ida. Euroopas saavad 300Mi konkurentideks Mercedese, Audi ja BMW kõrval Honda Legend, Lancia Kappa, Saab 9-5 ja teised.

Chrysler 300M täpset hinnataset pole veel avalikustatud, kuid Chrysleri ametnikud kinnitavad, et varustustaset arvestades tuleb uus 300M ülalloetletud konkureerivatest mudelitest odavam.

Hetkel kuum