24. mai 1998 kell 22:00

Baltikum ootab Tallinna tuge

Läti aktsiad on nädalaga kaotanud enam kui 11% ning langus jätkus ka reedel, tõsi, veidi tagasihoidlikumas tempos. Maaklerite sõnul ootab Läti turg edasise suuna võtmiseks impulssi Eestist ning Eesti turu tõus võib positiivses suunas liikuma lükata ka ülejäänud Balti turud. Unibanka hind püsis paigal, kusjuures käive oli väga tagasihoidlik nagu ka ülejäänud börsil. Ainsana suurematest tegijatest tõusis Daugavpilsi tehas.

Ka Leedu maaklerid arvasid, et tõusu jätkumine Eestis peaks tooma Balti turgudele vähemalt stabiliseerumise. Reedel aktsiad siiski langesid, seda küll suhteliselt passiivsel turul. Langust jätkasid suured pangad, eriti halvasti läks Hermisel, Vilniuse Panga langus oli veidi tagasihoidlikum. Medienos Plau?as püsis endiselt tõususuunal samuti kui ka Roki?kis, mis 0,6 liti võrra tõusis.

Vene aktsiad jätkasid ka reedel langust ning raha väljavool turult ilmselt jätkub, arvestades üha keerukamaks muutuvat poliitilist ja majanduslikku olukorda. Riik on endiselt sedavõrd ebastabiilne, et vähegi tõsisemast ning pikemaajalisest investeeringust pole lääne investoritele mõtet rääkida. Ka Jeltsini teravatooniline esinemine ei teinud olukorda päeva jooksul paremaks. Ka neljapäevaõhtune Alekperovi teade, et Lukoil plaanib SIDANKO ostmist, ei suutnud turgu soodsas suunas mõjutada ning Lukoil langes.

Fedi märtsikuise koosoleku protokolli avaldamine oli üheks teguriks, mis neljapäeval USA turud alla lõi. Tekstidest selgus, et intressimäärade suhtes on võetud üpris sõjakas hoiak ning neid tõstetakse pigem varem kui hiljem.

See pani langema nii dollari kui võlakirjaturud. Viimaseid loksutas ka info, mille kohaselt Fed müüs kliendi, ilmselt Jaapani Panga nimel oma võlakirju. Greenspani sõnul hakkab Aasia kriisi mõju avalduma just nüüd. Enim oli sellest taas mõjutatud Nasdaq, mis langes üle 10 punkti 1820,99ni.

Hetkel kuum