Hallaste võimas PR-kampaania

04. juuni 1998, 00:00

Järgmise aktsioonina loodab Hallaste kohalt kangutada Hansatee juhatuse esimehe Enn Pandi, kes juhib võitlust sadamas asuvate tax-free kaupluste vastu.

Hallaste on palganud endale abiliseks PR-firma Madu-Uss ja Konn eesotsas Toomas H. Liiviga.

PR-kampaania vankri ette on Hallaste rakendanud ka oma lapsed, kes kirjutasid üleeile öösel raamatut «Kati anekdoodid». «Maksan neile selle eest taskuraha, sest iga töö peab saama tasutud,» rääkis Hallaste.

EE Investeeringute juhatuse esimees Margus Järv lausus, et Hallaste on moodne mees, kes püüab ajakirjanduse võimu oma ettevõtmistele taha saada.

Järv on varem nimetanud Hallastet Ühispanga Marcel Vichmanniks. Järv ütles, et kui Hoiupanga endine peajurist Vichmann suutis vastaspoole avaldusi tegema meelitada ja skandaali tekitada, siis Hallaste peab monoloogi. Naerualuseks ta seni veel muutunud ei ole.

Hallaste andis eile Viru hotellis teada pühapäeval kodusel aiapeol välja kuulutatud ennustusvõistluse võitja, kelleks osutus Hallaste osalusega Pärnu hotelli Viiking direktor Rein Pihhus.

Seltskondliku mängu nime alla toimunud ennustusvõistlusel pidid osalejad prognoosima Ühispanga aktsia sulgemishinda selle nädala kolmel esimesel päeval.

Esmaspäeva hommikul edastas Hallaste Ühispangale esimese kliendi firma J.W. Investments Fundi Ühispanga ligi 230 000 aktsia müügikorralduse. Kahel järgneval päeval tehti korraldus firmade Saxon Services ja Balti Fund Holdings Inc. omanduses olevate aktsiate müügiks. Lisaks paiskas Hallaste müüki 702 640 ASile Struving kuuluvat Ühispanga aktsiat. Kõik aktsiad olid panditud Ühispangale väärtpaberite marginaaltehingute katteks.

Hallaste kinnitas eile, et rohkem aktsiaid müüki ei tule. Tema sõnul kandsid kliendid tehingutega märkimisväärset kahju, sest aktsiad olid soetatud müügihinnast kõrgema hinnaga.

Ühispanga aktsia hind langes esmaspäeval ligi 18 protsenti. Teisipäeval hakkas tasapisi tõusma ja eile õhtul maksis aktsia 43,75 krooni ehk 1,25 kr vähem kui eelmise nädala lõpus.

Paar nädalat varem teatas Hallaste, et tema õigusbüroo kaudu müüakse suures koguses laevandusfirma Hansatee suurosaniku ASi Infortar aktsiaid. Hallaste eesmärgiks oli kokku koguda 50% Infortari aktsiatest, et need siis plokina edasi müüa. Ostja oleks saanud kontrolli ka Hansatee üle.

Hallaste sõnul on ründed Hansatee vastu vasturünnak Hansatee algatatud kampaaniale, mis on suunatud kesklinna sadamas asuvate tax-free kaupluste vastu.

Esmaspäeval edastas Hallaste avaliku vaherahupakkumise, mille kohaselt Hansatee lõpetaks kaupluste ründamise, Hallaste omakorda peataks aktsioonid Hansatee ja Infortari vastu.

Lisaks sellele peaks Infortari teised aktsionärid ostma Hallaste müüdavad 6 miljoni kroonise nominaalväärtusega Infortari aktsiad kümme korda kõrgema hinnaga ja Hansatee omandama kõik sadama tax-free kaupluse omaniku ASi Nordesk Trax Free aktsiad.

Hallaste ootab ettepanekule vastust täna kella 11.00ni. Kui seda ei tule, avalikustab ta seadusliku tee Hansatee Grupi pankrotti minekuks lähema kahe kuu jooksul. Väidetavalt on tegemist seadusesättega, millega on tutvustatud ka Hansatee üht suuremat laenuandjat, Ühispanga presidenti Ain Hanschmidti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing