Endine töötaja süüdistab firmat tervise kahjustamises

05. juuni 1998, 00:00

Neljakümne töötajaga Eesti Rudus ASist nädalapäevad tagasi lahkunud betoonisõlme juhataja Olari Bekker väidab, et ta on töötanud ületunde ja olnud tööl kuni 38 tundi järjest. «Toonust tõstvate aineteta poleks ma vastu pidanud,» lausus Bekker.

Bekkeri sõnul andis Eesti Ruduse direktor Toomas Vainola töölistele selgelt mõista, et kui nad ületunde ei tee, võivad nad lahkuda, sest uute tööotsijate järjekord on firma ukse taga suur.

Bekkeri sõnul on üks betoonifirma töötaja sattunud insuldi tagajärjel ka sellel kevadel haiglasse, kus ta lebab senini koomas. Bekker peab selle põhjuseks töötaja ülekoormust.

Endise töödejuhataja väitel tegid töötajad seadusega lubatud 200 ületundi aastas täis ühe kuuga. Üks alla kolmekümne aastane ettevõtte praegune töötaja kinnitas samuti, et teda on mitu korda kiirabiga haiglasse viidud, kus tema magamatust ja kõrget vererõhku on põhjendatud suure töökoormusega.

Olari Bekker lubab ettevõtte kohtusse kaevata.

«Mina kui direktor loomulikult vastutan suure töökoormuse eest, ent tegelikult oli Bekker see inimene, kes võttis vastu tellimusi ning koostas töölistele töögraafikuid,» sõnas ettevõtte tegevjuht Toomas Vainola.

«Mina ei ole kellelegi survet avaldanud ega tööle sundinud,» lausus Vainola. Ta väitis, et mitmed töötajad on esitanud Bekkeri vastu kaebekirju, sest tema suhtumine töötajatesse oli hoolimatu ja karm ning ta ei saanud oma tööga hakkama.

Rudus Eesti on korraldanud igal aastal oma töötajatele tervisekontrolli, mille tulemuste põhjal on töötajate tervis hea, väitis Vainola. «Pärast Bekkeri lahkumist teen ma kõik endast sõltuva, et uus betoonisõlme juhataja töölisi ei kurnaks,» lubas Vainola.

Rudus Eesti müügijuht Jaanus Järve ütles, et Olari Bekker üritab ettevõttele kätte maksta, sest tal soovitati kirjutada firmast lahkumise avaldus. «Tal on suhtlemisega tõsiseid probleeme, seetõttu temast lahti saada sooviti,» lisas Järve.

«Bekker tahtis klientidele liiga palju vastu tulla, seepärast saatis ta öösel mehi tööle,» lausus Järve.

Bekker ütles, et ta lahkus firmast direktor Toomas Vainola survel, kuid talle olevat antud võimalus lahkuda omal soovil. Vallandamise põhjuseks peab Bekker ülemuse antipaatiat tema suhtes, sest ta olevat liiga karmihäälselt tööliste õigusi kaitsnud.

Toomas Vainola sõnul lahkus Bekker ettevõttest omal soovil juhatuse soovitusel ning sai selle eest kuue kuu palga ulatuses kompensatsiooni.

Töökaitse inspektor-jurist Reet Oole ütles, et töökaitseinspektsioonil on võimalik seadust eirates tööaega pikendanud ettevõtet trahvida kuni 1800 krooniga. Oole hinnangul selline trahvisumma tööandjale korda ei lähe: «Töötajad võivad keelduda lisatööst, ent praktikas seda tihti ei tehta, sest kardetakse oma ametikoha pärast.»

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing