Linda Liini tiibur sõitis karile

05. juuni 1998, 00:00

Helsingist Tallinna teed alustanud Laura põrkas veealuse tiivaga vastu veealust kari kella 10 ajal 2 km Helsingi Suomenlinnast lõunas. Õnnetuse hetkel oli seal tihe udu ja halb nähtavus.

Kell 10.20 alustas Soome merevalvekeskus reisijate evakueerimist laevalt, ütles merevalvekeskuse korrapidaja.

Reisijad evakueeriti Lauralt Soome merepiirivalve ja sõjaväe laevadega. Väikese kiirusega karile sõitnud laeval ei tekkinud leket, teatas Soome Teksti-TV.

Kell 11.42 seisis laev endiselt karil, kuid reisijad olid selle pardalt evakueeritud ja Helsingi sadama terminaali viidud.

Helsingist lõunas asuvat Idakari, mille vastu Laura sõitis, peetakse sealse laevatee üheks ohtlikumaks kohaks.

Linda Liinide reisijateveo osakonna juhataja Katrin Kalde sõnul ei tee Laura neljapäeval rohkem reise. Tuukrid uurivad laeva vigastusi ja siis selgub, kui palju vajab tiibur remonti.

Tallinna ja Helsingi vahel sõitva Laura operaatorfirma on Linda Liini AS. Laura on ehitatud 1993. a Ukrainas. See kahekruviline tiibur on 37 m pikk ja 8 m lai.

Viimati sõitis tiibur Laura karile 1995. aasta mais sama õnnetuskoha lähedal. Toona oli õnnetuspaigal samuti tihe udu. Laeva pardal olnud 192 reisijat evakueeriti ning ka tollal ei saanud neist keegi kannatada. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing