14. juuni 1998 kell 22:00

Tallinna sadama piirkonna äripindade rendihinnad aasta pärast

Praegu on sadama piirkonnas äripindade keskmine rendihind 250 kr/m² survega allapoole. On tunda, et kaubanduspinnad enam kuigi kiiresti rendile ei lähe. Piirkonna väljaehitamine on pikaajaline protsess ja kui kunagi on seal võimalik rääkida terviklikust keskkonnast, siis võivad hinnad mõningal määral tõusta.

Sadama piirkond on huvitav eelkõige elamuehituse seisukohast, äripindade osas on nõudlus vähenenud.

Sadama piirkond on teoreetiliselt perspektiivne, aga seni kuni turiste veetakse sadamasse bussidega, olen veidi pessimistlik piirkonna kaubanduspindade arengu suhtes. Kohalik ostjaskond liigub sealkandis vähe.

Majaomanikud hoiavad kramplikult oma hindadest kinni, kuigi osa pindasid on tühjad. Aastaga võivad hinnad jääda samaks, rendihindade tõusu ei tule sadama piikonnas kindlasti.

Täna näeme, et aastapäevad tagasi ennustatud tugev city liikumine kesklinnast sadama suunas oli pisut ennatlik. Olulisi arendusprojekte selles piirkonnas aasta lõikes ette näha pole. Teada on vaid juunis valmiv kaubanduskeskus Mere puiesteel ja mõned maatehingud. Keskmine rent sadama piirkonna kaubanduspindadel on täna 230 kr/m², millest kinnisvaraspetsialist näeb, et rendis on juba läbinud tugeva korrektsiooni -- langus kuni 10%. Prognoosin, et kliendi huvi selle piirkonna äripindade vastu jääb aasta lõikes samale tasemele ja rendihinnad ei muutu.

Hetkel kuum