31. august 1998 kell 22:00

Dollar langes Aasias alla 14 krooni

Sündmused Venemaal ning aktsiahindade edasise languse võimalus Wall Streetil hoidsid dollari kahe tule vahel. Vene finantskriis surus alla Saksa marka, USA aktsiahindade kukkumine möödunud nädalal ja eile ei andnud lootusi ka dollarile. Aasias langes eile dollari kurss 1,7300 margani (13,84 kroonini). Jätkuv arenevate turgude langus -- Hongkongi börsiindeks kukkus 7 protsendi võrra -- ja investorite nõudlus ?veitsi frangi järele on langetanud dollari kurssi möödunud nädalaga võrreldes marga ja ?veitsi frangi suhtes umbes viis protsenti.

Euroopas hakkas USD tasapisi tõusma ning jõudis maksimaalselt 1,778 margani (14,24 kroonini). Suur volatiilsus peegeldab turgude närvilisust ning spekulatiivseid ootusi. Peale Jaapani ja Aasia majanduskriisi on turud võtmas arvesse ka toormehindade kukkumisest tingitud majanduslangust Ladina-Ameerikas ja võimalikku intressimäärade alandamist USA Föderaalreservi poolt.

Pärast T?ernomõrdini tagasilükkamist duuma poolt kukkusid nii Ühendriikide aktsiate hinnad kui ka valuuta. Eile õhtul oli dollari kurss 1,760 marka ehk 14,08 krooni.

Moskva keskpank kehtestas tänaseks ametlikuks rubla kursiks 9,3301 USD/RUR. Ametlikud valuutavahetuspunktid jäid ka eile, s.o neljandat tööpäeva järjest suletuks. Mustal turul kaubeldi kursiga 8--9 rubla dollar. Vladivastokis oli tänavakurss koguni 14--16 rubla dollari eest. Prognooside kohaselt võib rubla langeda isegi 17--20 rublani dollar.

Norra krooni kurss toibus eile, kuigi turg jäi väga õhukeseks ja volatiilseks.

Hetkel kuum