1. september 1998 kell 22:00

Lätti saab rohelise kaardiga

Alates 1. septembrist saavad Eesti ja veel 26 riigi autojuhid sõita Lätisse rahvusvahelise liikluskindlustuspoliisi ehk rohelise kaardiga, varem pidid eestlased ostma Läti kohaliku liikluskindlustuspoliisi.

Eesti, Hollandi, Kreeka, Luksemburgi, Norra, Portugali, Rootsi, Saksamaa, Soome, Suurbritannia ja Taaniga jõustus rohelise kaardi leping 1. augustil.

1. septembril jõustusid Lätis rahvusvahelise sõidukikindlustuse konventsiooni raames sõlmitud lepingud Albaania, Andorra, Bosnia-Hertsegoviina, Ungari, Iraani, Islandi, Küprose, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tuneesia, Horvaatia ja T?ehhiga.

Teedeameti teatel on analoogsed lepingud sõlmitud ka Bulgaaria ja Jugoslaaviaga, mis esialgu veel ei jõustu. 1. novembril jõustub leping Belgiaga ning tuleval aastal Iisraeliga.

Läti ühines roheliste kaartide konventsiooniga 1. juulil, kuid rohelisi kaarte võib kasutada vaid nendes riikides, kellega on sõlmitud lepingud.

Roheliste kaartide konventsiooniga on ühinenud 42 riiki, peaaegu kõik Euroopa riigid ning mõni Aasia ja Aafrika maa. BNS

Hetkel kuum