23. september 1998 kell 22:00

Siemensil uudne disain

Siemens tõi eelmisel nädalal Eesti turule uue taskutelefoni SL 10, mil esmapilgul mobiiliga palju ühist ei ole.

N-ö suletud olekus telefonil näha olevate nuppude abil saab kõnesid vastu võtta ja ise välja helistada, liikuda menüüs ning telefoniraamatus. Ülejäänud funktsioonide kasutamiseks peab telefonilt klapi pealt ära lükkama, selle all avaneb ülejäänud klaviatuur. Siiski saab enamikku võimalusi kasutada ilma klappi avamata.

Sarnaselt varasematele Siemensi mudelitele on SL 10 varustatud funktsiooniga, mis laseb heliseda ainult neil kõnedel, mille number on telefonimärkmikus, ülejäänud kõned saab ära suunata. Väljahelistamise piirangu rakendamisel saab ühenduse ainult nende telefonidega, mille number on salvestatud märkmikku. Helistamist võib piirata ka kordusvalimise loendis olevate numbritega, seda loendit saab ise muuta.

Mudelil SL 10 on eraldi märkmik, kuhu saab salvestada olulisemad numbrid. Siseneva kõne helisignaal on nende numbrite puhul teine. Kordusvalimise vajaduse puhul valib see mudel numbrit veerand tunni jooksul mitmeid kordi uuesti või tuletab poole tunni pärast meelde, et üks kõne jäi tegemata.

Siemensi uut toodet saab programmeerida lülituma sisse ja välja kindlal ajal. Eeloleva kohtumise või kõne meeldetuletuseks võib panna mobiili helisema, sisestades ühtlasi signaali hetkel ekraanile ilmuva märksõna. SL 10 on värvilise ekraaniga, värve saab ka ise muuta. Telefoni mälus on 73 riiki helistamise koodid ja 161 liikmega mobiilioperaatorite nimekiri. Uudisena Siemensi puhul on võimalik infrapunaühendus arvuti ja printeriga.

Hetkel kuum