5. oktoober 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Likviidsuse taastamiseks on litsentsi kaotanud EVEA Pangal tarvis 200 miljonit krooni, mille pank loodab leida USAst pärit välisinvestori abiga, ütles panga juhatuse aseesimees Anatoli Beilinson.

Beilinson ütles, et positiivse stsenaariumi korral loodab EVEA Pank likviidsuskriisi põhjustanud Venemaa eurobondid maha müüa.

«Loodame, et Venemaal olukord stabiliseerub ning eurobonde on võimalik võlgnevuse vähendamiseks realiseerida,» sõnas ta.

EVEA Pangal on klientide nõuete rahuldamisks välispankades likviidseid vahendeid 50 miljonit krooni. Laenuportfelli maht on 400 miljonit krooni.

Augusti lõpu seisuga oli EVEA Pangas nõudmiseni deposiite 173,3 miljonit krooni ja tähtajalisi deposiite 440,7 miljonit krooni. BNS

Vene kriis on mõjutanud tõsiselt Rakvere lihakombinaadi majandustulemusi, ütles firma peadirektor Peeter Maspanov Kauppalehtile.

«Jõuame parimal juhul nullkasumini, kuid ka kahjum on võimalik,» lausus Maspanov.

Ta ütles, et Vene kriis on pannud proovile ka Balti solidaarsuse, sest kõik kolm riiki kannatavad Vene kriisi all.

«Leedu on keelanud vabakaubanduslepingule vaatamata meie toodete sisseveo,» ütles Maspanov.

Rakvere on saanud aasta esimese kaheksa kuuga Eestis 4,4 miljoni kroonise kasumi, Läti tütarfirmad said 23 mln kroonise kahjumi, kirjutas Kauppalehti. BNS

Maapanga krahh andis tõsise löögi Eesti Panga usaldusväärusele, viies selle septembris kõigi aegade madalaimale tasemele.

Esmaspäval avalikustatud Saar Polli uuringu kohaselt usaldas keskpanka 43% küsitletutest, mais oli usaldusprotsent 58, märtsis 64.

Viimati oli Eesti Panga reiting nii madalal 1995. aasta septembris -- 44 protsenti.

Arvamusküsitlus tehti enne möödunud nädalal puhkenud uut pangakriisi. BNS

Augustis suurenes Eesti kaupade eksport juuliga võrreldes ligi 3 protsenti, import aga vähenes 13 protsenti.

1997. a augustiga võrreldes oli eksport üle protsendi ja import 2 protsenti väiksem, teatas statistikaamet.

Esialgsetel andmetel oli Eesti väliskaubanduse käive augustis 8,4 miljardit krooni, sellest eksport 3,4 miljardit krooni (40%) ja import 5,0 miljardit krooni (60%).

Kaubavahetuse defitsiit oli 1,6 miljardit krooni, 1997. aasta samal ajal 1,7 miljardit krooni. BNS

Tallinna, Tartu ja Pärnu kinnisvaraturg püsib vaatamata suurele ülepakkumisele stabiilsena, kuid eksperdid ennustavad hindade langemist.

Kinnisvarafirma Mendelson & Co analüütik Aivo Vahemets ütles, et praeguse hinnataseme juures pole ostuhuvi suurenemist märgata.

«Tõenäoliselt on hindade mõningane langus vaid aja küsimus, sest praegusel tasemel on kortereid raske müüa ja müügiprotsess on pikaajaline,» sõnas Vahemets.

Analüütiku sõnul tõestab hindade püsimine, et kinnisvaraturg toimib mõningase inertsiga ja raskused majanduses ei avaldu kohe. BNS

Septembris Tallinna börsil noteeritud kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital sai esimesel poolaastal konsolideeritud andmeil 14,6 miljonit krooni kahjumit.

Emaettevõtte kahjum ulatus 11,2 miljoni kroonini.

Pro Kapitali esimese poolaasta konsolideeritud käive oli vaid 8,5 miljonit krooni. BNS

Piimanduskontsern Ühinenud Meiereid laiendab suunatult tütarettevõtete väikeomanikele aktsiakapitali laiema konsensuse võimaldamiseks.

Kontserni juhatuse ja nõukogu ettepaneku kohaselt võimaldatakse viie tütarettevõtte umbes 700 väikeaktsionäril oma aktsiad kontserni omade vastu vahetada, ütles Ühinenud Meiereide juhatuse esimees Aivar Pärgmäe. BNS

29. septembri Äripäeva vaatlusloo juures avaldatud tabel ei sisalda mitte probleemseid, vaid Venemaale importivaid ettevõtteid. Tabeli andmed ei tugine pankade avaldatud informatsioonile. ÄP

Hetkel kuum