3. detsember 1998 kell 22:00

Statoili kaart läheb rahvusvahelisse ristkasutusse

Statoil Eesti hakkas teisipäeval väljastama rahvusvahelist Statoil Routexi krediitkaarti, mis on mõeldud vaid juriidilistele isikutele.

Statoil Eesti ASi kliendikaardi müügijuhi Helle Kirsi sõnul on Statoil Routexi näol tegemist proffide kaardiga, mis on mõeldud eelkõige firmadele, kelle autodel on pidevalt asja piiri taha. Peale bensiinijaamade on Statoil Routex kasutatav samuti tasulistel teedel, tunnelites, sildadel ning tollipunktides maksevahendina.

Kaardi saamiseks tuleb firmal sõlmida Statoil Eesti esindajaga kolmeaastase tähtajaga leping, kus määratletakse ka taotletav krediidilimiit.

Kui senisel Statoili kaardil oli kolm taset, siis uuel on eri variante kuus. See võimaldab firmadel piirata kaardi kasutamist -- nt võib lubada diiselmootoriga auto juhil osta vaid diislikütust. Helle Kirsi hinnangul on kaarditurul tugevaimateks konkurentideks Euroshell ja DKW. Shell on pärast EK tanklaketi omandamist tugevalt esindatud ka Eestis.

Routexi abil saab firma tagasi taotleda käibemaksu Statoil Routexi krediitkaardiga sooritatud ostudelt, mis on tehtud riikides, millel on Eestiga sõlmitud vastav kokkulepe.

Kliendi jaoks muutub asjaajamine lihtsamaks, sest senise paki eri vääringus arvete asemel saab firma Statoililt kuu alguses ühe Eesti kroonides arve, millel tuuakse välja kõigi firmale kuuluvate kaartidega tangitud kütusekogused, autode spidomeetri näit, tankimiskohad ja muu info.

Routex on Euroopa suurimaid kütusekrediitkaardi süsteeme, ühendades selliseid bensiinijaamade kette nagu Statoil, British Petroleum, Aral, Italiana Petroli ja alates 01.01.99 ka Austria tanklakett OMV.

Statoil Routexi krediitkaarti aktsepteerib makse-

vahendina enam kui 14 000 bensiinijaama 28 Euroopa riigis. Eesti jaoks olulistest maadest pole esialgu nende seas Soomet, küll aga saab Routexiga hakkama Lätis ja Leedus.

Peale selle hakkab Routex peagi kehtima veel Bulgaarias, Horvaatias ja Sloveenias. Routexi süsteemiga ühinenud tanklaid on ka Venemaal, kuid nende arv on imepisike. Vaid Moskvas on esindatud British Petroleum ning Murmanskis tegutseb üks Statoili teenindusjaam.

Senised Statoili krediitkaardid jäävad Eestis alates 1. juunist 1999 kasutusse vaid siseriiklikult.

Hetkel kuum