Sirje Niitra • 1 veebruar 1999

Streik häirib lennuliiklust

Teated selle kohta, nagu oleks Eesti rahvuslik lennukompanii Finnairilt Tallinna--Helsingi lennuliini teenindamise üle võtnud, ei vasta tõele, ütles Estonian Airi asepresident Toomas Leis.

Tallinna--Helsingi liinil on tegemist niinimetatud koodijagamise lendudega, mida mõlemad lennufirmad käsitlevad oma lendudena. Üheksast lennust päevas teenindab Estoian Air seitset ja Finnair kaht lendu. Praeguse seisuga jäid eile ja jäävad täna ära kõik Soome lennufirma lennud. Eile ei toimunud neli ja täna kaks Estonian Airi lendu Helsingisse ja tagasi. Seega väheneb lendude arv mõlemal lennufirmal.

Leis ütles, et peale suure segaduse tekitab Soome lennujuhtide streik Estonian Airile ka otsest ainelist kahju, sest osa reisijaid loobub seetõttu lendamisest hoopis, lükkab selle edasi või sõidab laevaga.

Lennufirmad üritavad mahutada reisijaid toimuvate lendude peale või suunata nad Helsingisse Stockholmi kaudu.

Leis lubas mõnel juhul vahetada praegu seda liini lendava Fokkeri palju suurema Boeingu vastu. Kuna aga Boeingud on enamasti hõivatud, on see võimalus piiratud, lisas ta.

Finnairi piletimüüja Heidi Haug ütles, et reisijad on häirest teadlikud ja võtavad ise ühendust, et reisimiseks sobivaimat võimalust leida.

Haug rääkis, et tegu on Helsingi lennujuhtimiskeskuse hoiatusstreigiga, mis hõlmab umbes 50 protsenti kõigist lendudest. Osa personali on siiski tööl ja ligikaudu pooled lennud toimuvad.

Estonian Air jagab Tallinna--Helsingi liini Finnairiga märtsi lõpuni, mil jõustub lennufirma koostööleping SASiga.

Hetkel kuum