Kaja Koovit • 10. veebruar 1999 kell 22:00

Ühispank maksab tagasi miljardilaenu

Ühispangal tuleb märtsis tagasi maksta 45 mln Saksa marka ehk 360 miljonit krooni ja maikuus 90 miljonit USA dollarit ehk ligi 1,2 miljardit krooni.

Optiva Pangal seisab ees 6,5 mln DEMi ehk 52 mln krooni tasumine märtsis ja 4 mln dollari ehk 55,6 mln krooni tasumine mais.

Hansapangal ei ole ühtki suuremat tagasimakset enne järgmise aasta kevadet.

Ühispanga asepresident Margus Schults lausus, et märtsikuise tähtajaga laen makstakse tagasi ja teine laen refinantseeritakse.

Ühispanga asepresidendi Janek Mäggi väitel on laenude tagasimaksmisel nõus abistama Ühispanga suurosanik Skandinaviska Enskilda Banken.

Optiva Panga juhatuse liige finantsdirektor Priit Perens lausus, et mõlemad Optiva laenud on võtnud Investeerimispank. Perens märkis, et kuigi pangale ei valmista raskusi laenud tagasi maksta, plaanitakse need refinantseerida.

Schults kinnitas, et Ühispanga võlakirjade refinantseerimist ei jäeta viimastele päevadele ja läbirääkimised rahastamisvõimaluste üle käivad, esimeste tulemusteni loodetakse jõuda juba veebruaris.

Erkki Raasuke lausus, et võrreldes eelmise aasta hilissügisega, mil Hansapank sai sündikaatlaenu, on olukord rahvusvahelisel rahaturul läinud paremaks. Kindlasti aitab positiivsema suhtumise kujunemisele kaasa ka SEBi osalus Ühispangas. «Eks tööd tuleb neil selleks kõvasti teha, aga võimalused on olemas,» ütles Raasuke. Ta lisas, et refinantseerimise korral ei mõjuta saabuv maksetähtaeg Eesti üldist majandusolukorda. Pigem annab soodne tehing kindlustunnet majandusolukorra paranemiseks ja suurendab usaldust pankade vastu.

Hetkel kuum