16. veebruar 1999 kell 22:00

Kreenholmi ei rahulda elektri hind

Kreenholmi Valduse peadirektor Meelis Virkebau ütles, et Kreenholm maksis eelmisel aastal Eesti Energiale 54 miljonit krooni tarvitatud elektrienergia eest. Ettevõtte juht soovib, et elektrienergia hind oleks ettevõttele selge ka järgnevateks aastateks. «Ma pean teadma, kuidas oma äri vähemalt kolme aasta jooksul planeerida,» sõnas Virkebau.

Virkebau ütles, et Kreenholm saatis omapoolsed ettepanekud elektri hinna kohta Eesti Energiale juba mullu oktoobris, kuid seni pole Eesti Energia initsiatiivi läbirääkimiste alustamiseks üles näidanud. «Normaalne oleks, kui saaksime vaielda vähemalt hinna üle, aga praegu pole kellegagi vaielda,» sõnas ta.

Eesti Energia tootmisdirektor Lembit Vali ütles, et energiaseaduse järgi on elektrivõrgu territooriumil asuvad tarbijad selle elektrivõrgu abonendid ja nii on ka Kreenholm Narva elektrivõrgu klient. Narva elektrivõrgu omanikud on Eesti riik ja põhiliselt USA energiafirmale Cinergy kuuluv Startekor Investeeringu OÜ. «Eesti Energial Narva elektrivõrgu üle mõjujõudu pole,» väitis Vali.

Vali sõnul on võimalikud uued kokkulepped Kreenholmiga siis, kui energiaseadus muutub ja energiaturg avaneb, mis lubab Eesti Energial müüa elektrit teise elektrivõrgu territooriumil. Loomulikult on Eesti Energia siis nõus hinnaläbirääkimisi pidama, lisas ta.

Kreenholm on saanud Rootsi ja Saksa energeetikafirmadelt pakkumusi rajada oma elektrijaam ettevõtte territooriumile. «Kui me möödunud aastal maksime elektri eest keskmiselt 43 senti kWh eest, siis oma jaamaga maksaksime energia eest keskmiselt 38 senti kWh,» rääkis Virkebau. «Firmad rajaksid elektrijaama oma kuludega tingimusel, et me oleme nende klient pikaks ajaks.»

«Me tegeleme sellega väga tõsiselt,» sõnas Virkebau.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum