18. veebruar 1999 kell 22:00

Suure suve mõnud

talvises Soomes

Lumest ja külmast tüdinenud eestlane ei pea talvel soojust otsima Marokost või Kanaari saartelt. Troopilist kuumust ja päikest leiab ka põhjanaabrite juurest.

Üheks Soome magnetiks on eestlaste jaoks Serena. Iga lapski teab, et see on veelõbustuspark Helsingi külje all. Serena populaarsus on nii suur, et vaatamata ülerahvastatusele võtavad eestlased endiselt lausa palverändurliku kirega selle tee jalge alla. Serena ei ole aga ainus.

Soomes saab veemõnusid nautida ligikaudu 40 veekeskuses ning need võib jagada meelelahutus- ja kuurordikeskusteks.

Turu linna külje all asub Naantali kuurorthotell, mis koosneb peahoonest ja laevast Sunborn Yaht.

Uus kongressi- ja veekeskus Caribia valmib Turu kesklinnas selle aasta kevadel. Kuurordi basseiniosas on nii lainetavaid kui mullitavaid kohti, koopaid ja mägesid, mitut tüüpi saunu. Laste päralt on laste maailm.

Tervisekuurortide hulgas suursuguseim on Porvoo väikelinna lähedusse jääv Haiko kuurort, mis asub luksusliku mõisa südames.

Arvukate protseduuride hulka kuuluvad keha analüüs ja vormimine, paastuteraapia ja piimavannid. Lõbujanulistele on loodud Tampere lähedal asuv kuurorthotell Rantasipi Eden.

Lisaks katusealustele veelõbustustele, vastu- ja pärilainetele, liumägedele ja koskedele on siin aastaringselt soe välibassein. Suviti on avatud suur välibasseinide osa.

Turu ja Tampere vahele jääb Forssa väikelinn. Forssa moodne ujula Vesihelmi (Veepärl) sobib neile, kes lisaks sulistamisele ja suplemisele ka korralikust ujumisest lugu peavad.

Lumi ja kärekülm pakane on Põhja-Soomes alati olemas, kuid mitmes Lapimaa paigas avaneb tänu troopilise veekuurordi olemasolule võimalus viibida samaaegselt suves ja talves.

Põhjamaistele tegutsemishimulistele tarzanitele sobivad suusapuhkusega ühendamiseks või koolivaheaja veetmiseks Lõuna-Lapis asuvad Katin Kulta (Kassikuld) ja Tropiikki.

Mõlema ette kuulub õigusega täiend troopiline, sest sisekujundus viib mõtted paradiisisaarele.

Katin Kulta veekeskuse lähedal paikneb Vuokatti suusakeskus, mis on ka paljude eesti suusasportlaste treeningupaigaks.

Ka kargest Lapimaa südamest leiab veekeskusi. Levi suusakeskuse hotellis on veekeskus tagasihoidlike atraktsioonide ning korraliku 12x10 m basseini, lastebasseini ja mullivannidega.

Samas hoones saab mängida tennist, sulgpalli, squash'i, piljardit, töötab golfisimulaator. Väikesed lapsed võib jätta suurde mängude oaasi.

Lapsesõbralikkus on Soomes iseenesestmõistetav.

Põhja-Soome Katin Kulta veekuurordis supeldakse talvel sees ja suvel väljas.

Põhjanaabrid oskavad veekultuurist lugu pidada.

Autor: Mall Oja

Hetkel kuum