Silva Männik • 9. märts 1999 kell 22:00

Kindlustusturg välismaalastele

Sampo Kindlustuse juhatuse esimees Olavi Laido ütles, et eelmise aasta lõpus Hansapangaga alustatud Eesti Kindlustuse ostuläbirääkimiste ebaõnnestumise järel pole Sampo laienemissoovi Eestis kaotanud. «Jutuajamisi käib mitme seltsiga, kuid kuna ühtegi konkreetset seltsi pole nende seast välja valitud, ei taha ma ka nimesid nimetada,» lausus ta.

BICO Kindlustuse juhatuse liige Olga Reznik rääkis, et nende osanik Alte Leipziger on kindlasti huvitatud turuosa suurendamisest mõne Eesti kindlustusseltsi ostmise teel. «Minu meelest on Eesti turu jaoks praegu kindlustusseltse liiga palju ning nende kulud on liiga suured,» ütles Reznik. «Samas võivad ühinedes kahe kindlustusseltsi tegevuskulud väheneda kuni 30 protsendi võrra.»

Kindlasti ei sobi ostmiseks kindlustusselts, mille liikluskindlustuse müügi osa on liiga suur, lausus Reznik. Ta tõdes, et BICO omanikeringis räägiti paar kuud tagasi ka Eesti Kindlustuse ostmisest, kuid see selts on Alte Leipzigerile liiga suur ja seltsi väidetud ligi 100 miljoni kroonine hind on liiga kõrge.

Alte Leipzigeri huvist kindlustusseltsi Polaris vastu on palju räägitud, kuid tõsiseid läbirääkimisi selle üle veel toimunud ei ole. «Kindlasti saavad meie omanikud veel märtsis Andres Bergmanniga kokku, kuid kui ERA Pank peaks avatama, ei pruugi Bergmann seltsi müügist enam huvitatud olla,» rääkis Reznik.

Mõne Eesti kindlustusseltsi aktsiate ostmise vastu tunneb huvi ka Seesam Kindlustuse suuromanik Pohjola. «Kahtlemata oleme sellest huvitatud, aga praegu ma veel täpsemalt ei kommenteeri,» ütles Pohjola Grupi asepresident Toomas Abner, «Täna on selleks mitu võimalust, üks neist on ASA.»

Seesami juhtkond on varem kinnitanud ka huvi Polarise kindlustusportfelli vastu.

Zürich Kindlustuse Eesti ASi juhataja Olev Saadoja tunnistas, et ka nende selts ei välista huvi mõne kindlustusportfelli ülevõtmise vastu. «Turul on kõik ostetav ja müüdav, kui hinnas kokku lepitakse,» lausus Saadoja.

Hetkel kuum