Kaja Koovit • 8. aprill 1999 kell 22:00

Pennu CT kavandab aktsiaemissiooni

Läbirääkimised käivad praegu mitme Skandinaavia riskikapitali fondiga ja konkreetse tulemuseni loodetakse jõuda lähema kuu jooksul, lausus PCT nõukogu esimees Indrek Rahumaa. Ta ei soostunud avaldama emissiooni suurust. Investor saab tõenäoliselt koha ka PTC nõukogus.

PCT juhataja Arho Anttila sõnul oleks ettevõttel praeguse arengukava järgimiseks vaja lisakapitali 3 mln krooni. «Enne suve võtaksime selle raha rõõmuga vastu,» lausus Anttila eile, täpsustades, millal raha peaks ettevõttele laekuma.

Pennu plaanib laiendada tegevust Lätis ja Leedus. Lätis on Pennul müügiesindus, Leedus tuleb see luua.

Rahumaa sõnul sõltub finantsinvestori valik edaspidise koostöö võimalusest. Konkurentide hinnangul on aktsiaemissioonina raha kaasamine küll kõige odavam, kuid investori leidmine on raske, sest alla 10 mln krooni ei taha riskikapitali fondid reeglina aktsiakapitali paigutada. Seda tüüpi fondid ei vaata oma investeeringut portfellinvesteeringuna, vaid tahavad otsustada ka ettevõtte tegevuse kontrollimisel. Pennu 1998./99. majandusaasta I poolaasta konsolideeritud käive oli 91 mln krooni ja kahjum 19,3 mln krooni.

Hetkel kuum