12. aprill 1999 kell 22:00

Kohtu otsusel peab Pavel Starostin kaablite lõhkumise peatama

«Ringkonnakohtu halduskolleegium jättis erikaebuse rahuldamata ja alama astme kohtu lahendi muutmata,» ütles Tallinna ringkonnakohtu esindaja.

Kohtunik Silvia Truuman ütles, et seni pole kohus saanud asuda asjade sisulise vaidluse juurde, sest Starostini määruse peatamine on vaid konflikti pealmine, vormiline pool.

Truuman avaldas lootust, et kohtusse jõuab ka poolte sisuline vaidlus.

Halduskohus peatas Starostini korralduse, millele viidates üks firma Lasnamäe kaabeltelevõrke lõhkus, 4. märtsil.

Kohus leidis, et Starostini korralduste edasine täitmine võib põhjustada olulise varalise kahju firmale, kes omakorda saab kahju hüvitamist nõuda Tallinna linnavalitsuselt.

Korralduste edasine täitmine võiks oluliselt raskendada või muuta võimatuks otsuse täitmise ka haldusasjas, millega Starman taotleb kohtult Starostini korralduste seadusevastaseks tunnistamist, seisab I astme kohtu määruses.

Möödunud aastal Lasnamäele kaabeltelevisiooni rajamist alustanud Starmani võrku võttis maha OÜ Kemivalk, viidates Starostini käskkirjale, mille kohaselt tuli elanikele ohtlikud seadmed vastutavale hoiule võtta.

Starostin on väitnud, et Starmani kaabeltelevisioon võib gaasitorud plahvatama panna, kuid Starmani tegevdirektori Peeter Kerni sõnul on kaablivõrk maha võetud ka paljudes majades, kus gaasitorud puuduvad.

Starmani hinnangul eelistab Starostin teistele kaabeltelevisioonifirmadele STVd ja on otsustanud oma eelistuse lasnamäelastele jõuga peale suruda.

Autor: BNS

Hetkel kuum