Kaja Koovit • 20 aprill 1999

Tallinn sai soodsa laenu investeeringuiks

Tallinn saab Dresdner Bankilt 17,5 miljonit eurot ehk ligi 274 miljonit krooni viieks aastaks laenuks. Laenu intress on kuue kuu Euribor, millele lisandub 1,65--1,8 protsenti, praeguse Euribori taseme juures kokku 4,4 protsenti.

Dresdner Banki direktor Gerhard Abel kinnitas, et laenu hinda võiksid kadestada ka mitmed Saksa linnad.

Tallinna linnapea Peeter Lepa sõnul kulub laen linna investeeringute kavas ettenähtud projektide katteks. Lepp kinnitas, et Tallinna laenukoormus on allpool lubatud piiri ja liigseid riske linn ei võta.

Kuna investeeringuteks ei lähe raha korraga, vaid kinnitatud kava kohaselt, korraldatakse Ühispanka reedel laekuva emissiooni hoiustamiseks pankade vahel konkurss, lausus abilinnapea Heigo Kaldre.

Tallinna linnavalitsuse majandusnõunik Kaarel-Mati Halla kinnitas, et varasemate laenude tagasimaksmiseks ei lähe uuest võlakirjaemissioonist midagi.

Spekulatsioonide vältimiseks ei võtnud Tallinn uut laenu varem, sest eelmise laenu 132 miljoni kroonise tagasimakse viimane tähtaeg oli 16. aprillil, seletas Halla.

Järgmise, 30 miljoni kroonise tagasimakse tähtaja saabudes oktoobris on uus laen juba investeeritud, lisas Halla.

Merita Panga Tallinna filiaali juhatuse liige Juhani Seilenthal tunnistas, et laenuintress on Tallinnale soodne. «Dresdner Bank on teinud hea toote, sest on palju panku, kes hindaksid riski kõrgemaks,» nentis Seilenthal.

Kaarel-Mati Halla ütles, et Saksa pank ei kasutanud ära lubatud korraldustasu, millelt hoidis Tallinna linnavalitsus kokku 30 000 krooni.

Tallinna eelarve järgi moodustab võetud laen tänavusest investeeringute mahust ligi poole.

Linn investeerib sellel aastal esialgselt kavandatud 440 miljoni krooni asemel 580 miljonit krooni.

Tallinna rahandusameti juhataja Heino Tonsiver ütles, et linna laenukoormus on aasta lõpuks veidi üle 500 miljoni krooni, mis moodustab kassaeelarvest ligi veerandi. Linnal on lubatud võtta laenu kuni 75 protsendi ulatuses kassaeelarvest.

Hetkel kuum