5. mai 1999 kell 22:00

Maksekeskus püüab kliente

Maksekeskus korraldas eile Tallinnas rohkem kui 150 ettevõtjale maksete otsekorraldusega tasumise seminari, kus esinesid ka väliseksperdid. Maksekeskuse tegevdirektor Mait Sooaru ütles, et maksekeskus on ettevõtetega sõlminud kokku 15 otsekorralduslepingut, millest töötab viis.

Suuremate maksekeskuse klientidena nimetas Sooaru Postimeest, Eesti Päevalehte ning Radiolinja Eestit.

Sooaru ütles, et koostööst maksekeskusega on huvitatud ka pangad, kuna otsekorralduslepingute puhul pole inimestel tarvis pangakontoreid nii sagedasti külastada.

Priit Kuusik Ühispangast ütles eilsel seminaril, et kuigi maksekeskus teeb väiksemate klientide leidmiseks tublisti tööd, ei istu ka pank käed rüpes. «Oleme maksekeskuse konkurendid,» lausus Kuusik.

Suurematest maksete saajatest pole oma klientidele seni otsekorralduse võimalust pakkunud vaid Eesti Energia. ASi Eesti Energia jaotusvõrgu arveldusosakonna juhataja Mare Tammisto ütles, et ettevõte peab otsekorralduse rakendamiseks läbirääkimisi nii maksekeskuse kui ka pankadega. Maksekeskuse eeliseks pankade ees pidas Tammisto asjaolu, et maksekeskus pakub tervikteenust ning kolme-nelja lepingu asemel tuleks sõlmida vaid üks.

Samas on teenuse pakkujate vahel valiku tegemisel oluline hind, lausus Tammisto. Otsusele, kas eelistada maksekeskust või sõlmida lepingud pankadega, jõuab Eesti Energia paari nädala jooksul, teatas Tammisto.

ASi Eesti Mobiiltelefon turundusosakonna juhataja Jüri Kriisemann lausus, et peale toimiva lepingu Hansapangaga on ettevalmistamisel ka samasisuline lepe Ühispangaga. Tema sõnul saavad Ühispanga kliendid oma mobiiltelefoniarveid tasuda otsekorralduslepinguga juba kahe nädala pärast. Eesti Mobiiltelefon maksekeskusega otsekorralduse alal koostööd ei tee, teatas Kriisemann.

Eesti Telefoni klientidest kasutab otsekorralduslepinguid maksete tasumisel üle 10% ehk ligi 50 000 klienti. Eesti Telefoni otsekorralduse projektijuht Andres Kuusik sõnas, et tema ei pea kolmanda osapoole kaasamist panga ja ettevõtte vahel toimuva andmete vahetuse juurde vajalikuks.

«Lepingud Hansapanga ja Ühispangaga toimivad väga hästi ning ma ei näe mingit põhjust, miks peaksime nendest loobuma,» lausus Kuusik.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum