ÄP fototoimetus • 1. juuni 1999 kell 22:00

Favora tanklakinnistute ostuks kaks pakkumust

Leismanni sõnul laekus viie tanklakinnistu kirjalikule enampakkumisele eelmise nädala algul kaks pakkumust: nii AS Kroonikaubandus kui Tartu ärimees Vambola Kolbakov pakkusid tervikvara eest alghinna 23 miljonit krooni.

Enampakkumisel on tanklakinnistu Tartus, Põlvas ja kaks kinnistut Tartu maakonnas ning hoonestusõigus Kohtla-Järvel. Kõik kinnisasjad on koormatud rendilepingute ja hüpoteekidega.

Leismann ei osanud öelda, millega tegeleb Kroonikaubandus ja kes on firma taga. Ka ASis Krediidinfo puudus info Kroonikaubanduse kohta.

Äripäeval ei õnnestunud eile ühendust saada Vambola Kolbakoviga. Favora kontserni endise emaettevõtte, pankrotistunud ASi Miksar nõukogu esimees Kolbakov osales eraisikuna hiljuti ka bussifirma Tarbus erastamisel.

Aivar Leismann ütles, et Kevatrucki võlausaldajate üldkoosolek valis esmaspäeval uue kolmeliikmelise pankrotitoimkonna. «Eelmise toimkonna mitu liiget kurtis, et neil pole aega osaleda toimkonna töös,» põhjendas Leismann.

Pankrotitoimkonna uue liikme, Ühispanga riskikapitali osakonna juhataja Guido Gritsenko sõnul on pank teinud ettepaneku, et tanklad müüdaks pärast koormavate rendilepingute tühistamist.

Favora Tanklad on rentinud seitse tanklat 30 aastaks offshore-firmale Favora Capital, kes allrendib tanklaid ASile Favora Kapital. Samas on Favora Tankla pantinud tanklad Ühispangale ja ASile GSG.

Autor: ÄP

Hetkel kuum