Viktoria Korpan • 15. juuni 1999 kell 22:00

Pennu püüab võita Rootsi kooliarvutite tellimust

Pennu Computer Technology juhatuse esimees Arho Anttila ütles eile, et Eesti elektroonikaettevõtete missioonil Rootsi tekkis idee teha hinnapakkumine Rootsi koolidesse arvutite tarnimiseks. Kui pakutav hind rahuldab Rootsi ostjaid, tahab PCT müüa koolidele kuni 3000 arvutit.

See kahekordistaks ettevõtte aastast toodangumahtu. Praegu toodab PCT kuni 200--300 arvutit kuus.

Missiooni korraldanud Eesti ekspordiagentuuri direktori Lea Kroonmanni sõnul olid hinnangud Eesti ettevõtetele positiivsed. «Raske on öelda, kui ruttu tuleme langusest välja, kuid näeme, et kahe aastaga kasvab masinate ja seadmete eksport Rootsi kuni 3 protsenti tänu just elektroonika ekspordile,» ütles Kroonmann.

Eesti ettevõtete eelised Rootsis läbilöömiseks on väikesed tootmiskulud ja hea kvaliteet. Rootslaste huvi Eesti vastu on tingitud soovist tellida võimalikult palju toodangut väljastpoolt, et vähendada kulutusi ning keskenduda pikaajalistele ja kindlatele lepingutele.

Eesti ekspordiagentuuri korraldatud elektroonika ettevõtete missioon Rootsi toimus 31. maist 3. juunini.

Missioonis osales üheksa elektroonikaettevõtet, kelle hulgas oli vaid üks arvutitootja.

Ülejäänud osalejad tegelesid kas aparaadiehitusega, nagu AS Tarkon, elektrooniliste seadmete valmistamisega, nagu OÜ Altron, või pressvormide ja stantside valmistamisega, nagu Balti Pressvormide AS.

Hetkel kuum