Karin Kiviste • 13. juuli 1999 kell 22:00

Peiler ja arvuti teatavad kirjadest

Kuigi suvel ei meelita miski arvuti taha istuma, on paljudel siiski vaja jälgida ühe silmaga seal toimuvat ka siis, kui ollakse mujal. Alati on hea teada, kes ja missugusel teemal elektronposti saadab.

Suurepäraselt sobib selleks otstarbeks peiler, mis annab kohe teada saabunud e-kirjast. Meiliteavituse vastuvõtja võib asuda ükskõik kus Eesti territooriumil, sest Baltcomi leviala katab üle 90 protsendi Eestist. Teade saabunud e-kirja kohta jõuab peilerile ühe minuti jooksul pärast meili saatmist ning sisaldab vähemalt järgmist infot: saatja (from: nimi+saatja aadress) ning teema (subject).

E-posti vastvõtmiseks sobivad igat tüüpi peilerid, kõige enam kasutatava kaubamärgi Motorola mudelid võtavad vastu teateid-elektronposti teavitusi järgnevas mahus: üherealine Motorola Express Ultra kuni kuus teadet, neist lukustatavad kolm teadet, kaherealine LX 2 võtab vastu 20 teadet, kümme neist lukustamise võimalusega, neljarealine LX4 20 teadet, lisaks 20 teate mällu salvestamise võimalus.

Selleks, et asuda kasutama meiliteavitust peilerile, on vaja omada peilerit ning UFOnet teenust, mille kuumaks on 35 krooni. Lisandub veel aastamaks 144 krooni. Samuti on vaja kokkulepet inetrnetiteenuse pakkujaga, kes suunab meiliteavituse peilerile.

Põhimõtteliselt on võimalik korraldada kõigil internetiteenuse pakkujatel elektronposti teavitust peilerile, paljudega neist on Baltcom ka ise kokku leppinud. Näiteks MicroLink Online'i kliendid saavad peilerile e-kirja teavitamise teenuse tasuta, Unineti kliendid võivad osta soodsa hinnaga peilereid.

Teadete pikkus, mis peilerile edastatakse, võib sõltuvalt internetiteenuse pakkujast olla erinev ja sõltub sellest, kui palju ta tahab teate edastamisega peilerile tegeleda. Kõige lihtsam variant teenusepakkujale on koopia saatmine peilerile, sel juhul võtab peiler vastu ka kirja sisu kaheksa teate ulatuses: olenevalt peileri margist 960--3200 tähemärki. Kirjale lisatud failide asemel võidakse kuvada mittemõistetavad sümbolid, sest peiler ei tunne failiformaate.

Peileri mälumahu kokkuhoidmiseks soovitame ning kasutame ka ise elektronposti niinimetatud body-teavitust, mis sisaldab andmeid saatja kohta (from) ja kirja teemat (subject).

Jaanipäevast saab kirja koopia saatmist peilerile kasutada ka priiposti serveris mail.ee, kus piisab määrangutes kirja koopia lahtrisse märkida aadressiks: peileri number@baltcom.ee.

Hetkel kuum