18. juuli 1999 kell 22:00

Pärnu ärimehed teevad turge

Septembris valmivas ühekorruselises turuhoones hakkab Lepa sõnul olema ligi 1000 m² rendipinda. Kokku mahutab uus turg 43 rentnikku.

Algselt oli Lepal kavatsus ehitada endanimelise kaubamaja kolmanda korruse rentnikele kuni 500 m² siseturg, kuid huviliste rohkuse tõttu otsustas ta seda poole võrra suurendada.

Lepa ehitatava turu vastas üle Karja tänava on linna vana turg, kus kaubeldakse tööstus- ja toidukaupadega. Lepa turg näeb ette vaid tööstuskaupade müüki.

«Kahju on vaadata, kuidas inimesed vanal turul külmetavad ja kallist hinda maksavad,» selgitab Lepp turu loomise idee tagamaid. Üks põhjusi on ka, et ärimees tahab lõpetada oma kaubamaja kolmandal korrusel bokside rentimise ning alustada seal ise kaupade müüki.

Lepa sõnul on uue turu eelisteks vana turu ees katusealuse olemasolu, soojendus, signalisatsioon ja proovikabiinid. Ruutmeetri rendihind hakkab olema alla 200 krooni.

Vana turg kuulub praegu veel linnale, kuid selle tagastamist taotleb juba kolm aastat Pärnu ettevõtja Ain Pajo. Ka Pajol on plaanis turgu uuendada ja ehitada vanale turule 3000 m² hall, parkla ja uued välimüügikohad. Vanad kuudid lammutataks. Kokku läheks uuendus maksma kuni 15 miljonit krooni, raha saab Pajo enda sõnul pangast. Takerdunud on ta plaanid seetõttu, et venib maa kinnistamine. «Linnavalitsus ei kavatsegi midagi teha, sest omad poisid tahavad turgu teha,» lausus Pajo.

Tänaseks on Lepp turuehitusse investeerinud miljoni, kokku läheb detailplaneeringus kavandatu maksma ligi 10 mln krooni. «Kõik peab ju ise tegema: veetrassid, asfaldi, tualetid linnarahvale,» nentis Lepp.

Pajo sõnul tema Lepa turuehitamisse ei usu, sest viimasel on ainuüksi isiklikku võlga deklareeritud 10 mln krooni.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum