Ruben pole majandushuvide deklaratsiooni esitanud

Jürgenson kinnitas eile, et ehkki Ruben sai majandushuvide deklaratsiooni blanketi, pole ta seda täidetuna tagastanud. «Tähtaeg on möödas ja see oli probleemiks,» nentis minister. «Seaduse järgi pidi ta deklaratsiooni esitama.»

Ruben oleks pidanud mullusesse deklaratsiooni märkima muu hulgas 2,5 miljoni krooni suuruse ERA Pangast saadud laenu, mille panga juht ja omanik Andres Bergmann napilt kuu enne panga moratooriumi koos intresside ja viivistega kustutas. Ruben keeldus eile kommentaaridest.

Enne majandusministeeriumi asekantsleri ja Polaris-Vara juhatuse esimehena töötanud Ruben ei deklareerinud kustutatud laenu tuluna ka möödunud aasta maksudeklaratsioonis.

«Ruben selgitas mulle, et vastavalt lepingule toimub võimaliku tulu deklareerimine selle aasta tuludeklaratsioonis järgmisel kevadel,» ütles Jürgenson. Ta lisas, et laenu kustutamise lepingu nüansid lubavad Rubeni väitel seda teha.

Maksuameti pressiesindaja Koit Luus ütles, et seaduse järgi tulnuks 1998. aastal saadud tulu deklareerida sama aasta deklaratsioonis. Mingit edasilükkamise võimalust seaduse järgi ei ole.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja väitel vabastas minister Rubeni tema ümber tekkinud «meediakära» tõttu, mis oleks kestnud lõputult.

«Kära või mitte kära, aga avaldatud süüdistused on nii tõsised, et need tuleb ära klaarida, ja ma loodan, et kohus seda ka teeb,» ütles Jürgenson.

«Väidetavalt on ju kahjustatud pankrotiprotsessis panga võlausaldajate huve.»

«Paralleelselt nende küsimuste lahendamisega Tallinna Sadamat juhtida pole otstarbekas,» märkis Jürgenson.

Minister ei soovinud anda hinnangut Rubenile ERA Panga poolt tehtud kingituse kohta. «Olen muidugi neid taustu uurinud, aga ei ole mina ega ministeerium kohtumõistjaks,» lausus ta.

Hetkel kuum