2. september 1999 kell 22:00

Investeering spordiplatsi õigustab end

Isiklik välibassein koos klaasmajaga, koduõuel asuvad spordiväljakud, eragolfirajad maalilises looduses. Unistus? Juba ammu mitte.

Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan otsustas minigolfiradadesse investeerida ümbritseva looduse väljakutsel ning armastusest golfi kui seltskondliku mängu vastu.

Koduaeda rajatud golfirajad on üks osa Kastani neljahektarilise, käänulise oja kaldal paikneva talu kujundusest. Eelduse kauni koduõue rajamiseks andis loodus, ülejäänu on stiili armastava peremehe looming. Aia kujundamisel on Kastan koostööd teinud mitmete kunstnikega, peamiselt Kersti Lootusega.

«Kõik on sündinud vastastikuste muljete vahetamisest ja tervik detailide haaval kokku pandud,» selgitab ta.

Praegu paikneb muruga kaetud krundil seitse minigolfirada. Need võtavad enda alla pisut vähem kui veerandi valdusest ja moodustavad maja parempoolsel küljel poolkaare. Kohe samas seisab anum golfikeppidega. Pinnas radade jaoks tuli Raul Kastani sõnul ise ette valmistada, paigalduse ning varustuse eest hoolitses AS Adam Golf. Ühe mänguplatsi hind tuleb Adami hinnakirja järgi keskmiselt 10 000 krooni.

Tulevikus on Kastanil plaanis rajada veel üks minigolfirada, mis kulgeks üle oja viival sillal ja millest tuleks pall üle lüüa. Sellisel rajal mängimine nõuab osavust ja annab võimaluse end proovile panna. Golfirada on ka kunstipärase aia kujunduselement, kus looduslik ja loodu käsikäes.

Golfi kui spordi suureks fänniks Raul Kastan end ei pea ja golfikursusi läbinud ei ole. «Naudin golfi kui seltskondlikku tegevust ning oskused on tulnud igapäevase mängimise tulemusena. Nõu on andnud ka ASi Adam Golf spetsialistid ja tugevamad mängukaaslased,» selgitab Kastan.

Iga-aastast aiahooaega alustavad Kastanid kevadel ja lõpetavad sügisel golfiturniiriga, milles osalevad peale oma pere ka sõbrad ja äripartnerid. Külalisi käib Kastanite juures mitu korda nädalas ja väiksemaid golfiturniire peetakse sageli. Kõik tulemused jäädvustatakse turniiritabelites. Golf pakub nii emotsionaalset kui füüsilist pinget, haarab kogu seltskonna -- nii mehed, naised kui lapsed.

Peale golfi harrastab Kastanite pere veel rulluiskudega sõitmist, sest rada, kus sedalaadi sporti harrastada, on olemas. Selleks on majaesine ringtee, mis viib otse ukse ette.

«Talvel suusatame ja sõidame tavaliste uiskudega, suvel paneme rulluisud alla,» räägib Kastan oma pere sportimistavadest. Ta lisab, et eks see rulluisutamine üks trendiga kaasaminek on, aga ta pakub vabal ajal naudingut ja pinget. Arvestades, et sõidurada pole tasane, vaid kallakuga, on ülessõitmisega küll tükk tegemist, kuid see-eest on allatulekul hea hoog sees.

«Ringteel saab ka jalgrattaga sõita, kuid Kastani talu ümbritsevad metsateed on selleks puhuks huvitavamad,» ütleb Kastan.

Autor: Külli Kariste

Hetkel kuum