ÄP fototoimetus • 28. september 1999 kell 22:00

IT abiga miljardäriks

Rikkaim on endiselt Microsofti omanik Bill Gates, kelle vara on kasvanud 85 miljardi dollarini. Teisel kohal oleval Paul Allenil, kes koos Gatesiga asutas Microsofti, on vara üle kahe korra vähem ehk umbes 40 miljardit dollarit. Varem teisel kohal olnud suurinvestor Warren Buffet on langenud 31 miljardiga kolmandaks ja neljandal on jälle Microsofti miljardär Steve Ballmer 23 miljardiga.

Viiendana järgneb neile 20 miljardi dollariga 34aastane Michael Dell, kes on arvutifirma Dell juhatuse esimees ja tegevdirektor.

Selle aasta neljasaja rikkama seas on 60 uut nime. 19 neist on saanud dollarimiljardäriks interneti abiga. Nende seas on muu hulgas ka Amazon.com asutaja ja juhatuse esimees Jeff Bezos. Ta asub loetelus oma 7,8 miljardiga 18. kohal.

Iseloomulik on seegi, et neljandik kõige rikkamatest ehk 98 inimest elab Californias. Põhjuseks on asjaolu, et nende seas on palju Silicon Valley kõrgtehnoloogialinnaku tuntud tegelasi.

Kõige rikkamate hulka jõudnud üks väheseid naisi, kes ei ole oma vara pärinud, on Ameerika Ühendriikide teletäht Oprah Winfrey, kes asub oma 725 miljoni dollariga 348. kohal.

Autor: ÄP

Hetkel kuum