Turvarubriigi parimaid nõuandeid

Märgake iga kahtlast inimest: seda, kes istub parklas pikemat aega autos, kes, astudes panka või kauplusse, seisab enne ostu sooritamist ukse juures ja vaatab ringi, kes kummardub üle leti või pärib turvaseadmete ja kaamerate tüüpe.

26.05.1998

Ohtlikem hetk sularahaautomaadi juures on pärast PIN-koodi sisestamist ja enne soovitava rahasumma valimist. Röövel võib lükata teid automaadi juurest eemale ja valida maksimaalselt suure rahasumma.

10.02.1998

Seifi ei maksa investeerida vaid eesmärgiga hoida seal raha. Eelkõige peaks kodune seif olema mõeldud perekonna väärtasjade hoidmiseks, mille hulka võivad väärisesemete kõrval kuuluda ka dokumendid ja kirjad. Ka võib seifi panna revolvri.

06.10.1998

Üheksa kümnendikku vargustest on võimalik ära hoida, investeerides õigel ajal kodu turvalisusse. Usaldada ei tohiks liiga odavaid uksevalmistajaid ega lukke. Odavus tuleb turvalisuse arvel.

27.10.1998

Enesekaitseabinõu, mida on võimalik ilma suurema aja- ja rahakuluta hankida, on enesekaitseaerosool. Selle omamiseks pole vaja relvaluba, teda on odav soetada ja lihtne käsitseda.

22.12.1998

Olulise seadmestikuga ruumides, kus tuli väga kiiresti levib ja kuhu seetõttu on ohtlik lasta tuletõrjekomandot, nõutakse automaatsele häiresüsteemile lisaks automaatset kustutussüsteemi.

17.03.1998

Kõige raskem on kaitsta end iseenda eest. Kui teil on harjumus unustada oma asju, näiteks võtmeid ja rahakotti, peaks alustama sisemise korra loomisest.

24.11.1998

Ebaõnnestunud äritehingute või ettevõtete vahel tekkinud võlgnevuste üks põhjus on asjaolu, et meie ärijuhid pole harjunud infot hankima ja kasutama.

12.01.1999

Iseendale turva-alaste küsimuste esitamisega saab koostada riskide valitsemise programmi, mille täitmine peaks firmasisese kahju viima minimaalseks.

15.12.1998

Autor: ÄP

Hetkel kuum