Toomas Truuverk • 10. oktoober 1999 kell 22:00

Norma tehing jõuab lõpule

Viimased kaks ja pool kuud investorite meeli erutanud Norma 50protsendise aktsiapaki müümise saaga peaks kõigi eelduste kohaselt jõudma täna mingi lahenduseni.

Reede hommikul palus Norma seoses olulise informatsiooni teatamisega peatada kauplemine enda aktsiaga Tallinna börsil. Päeva jooksul lekkinud informatsiooni kohaselt peaks täna allkirjastatama 50% aktsiate ostu-müügileping Norma Grupi ja Autolivi vahel.

Äripäevale teadaolevalt võib aktsiapaki hind kujuneda oodatust tublisti väikesemaks ehk ligikaudu reedese aktsia sulgemishinna lähedal -- 32,3 krooni.

Iseenesest on nii suur hinnaerinevus aravatava tegeliku hinna ja analüütikute prognooside vahel päris kummaline ja näitab, et Autoliv pole Norma praeguse seisuga rahul.

Oletame, et kui Autoliv maksab ühe Norma aktsia eest 35 kr, seega 50% aktsiate eest ca 230 miljonit krooni ja et omanikutulu keskmiseks määraks soovib Autoliv 15%, siis peab Norma teenima iga aasta kasumit vähemalt 230 mln kr x 15% x 2 (Autoliv omandab vaid poole Normast) = 69 miljonit krooni.

Samas on Norma näidanud palju suuremat teenimisvõimet. Arvata võib, et aktsiapaki mõningase allapoolehindluse on tinginud Avtovazi suured võlad Norma ees. On olemas küllaltki suur risk, et vähemalt osa sellest rahast jääbki Normal saamata.

Ülejäänud börs oli Norma aktsia puudumisel reedel rahulik. Elavamat huvi tundsid investorid Hansapanga aktsia ja EVP vastu. Reedel lõppes Hüvitusfondi emissioon, mille lõplikke tulemusi tasub huviga oodata.

Hetkel kuum