ÄP fototoimetus • 24. oktoober 1999 kell 22:00

Ericsson usub languse lõppu

Aasta esimese üheksa kuuga teenis Ericsson 7,9 miljardit Rootsi krooni kasumit. See on küll 35 protsenti vähem kui möödunud aastal samal ajal, kuid suurem analüütikute ennustatud 7,5 miljardist kroonist. Firma ise on optimistlik nii oma müügikäibe, turuosa kui võrgusüsteemide ja mobiiltelefonide kasumimarginaalide osas.

Viimase aja tagasilöökide asemel, mille hulgas olid kaks järjestikust kasumihoiatust ja peadirektor Sven-Christer Nilssoni tagasiastumine, huvitusid investorid seekord rohkem firma optimistlikust tulevikunägemusest.

Ericssoni B aktsiad tõusid reedel 15% 309,5 Rootsi kroonile, lüües nii firma enese kui Stockholmi börsi varasemad rekordid.

«Oleme uue tõusu alguses,» ütles Ericssoni tegevjuhi kohustused üle võtnud Lars Ramqvist.

Käesoleval aastal peaks firma käive kasvama 12--15 protsenti varem kavandatud 10 protsendi asemel ning kasum 15--16 miljardi krooni ringis «peaks olema saavutatav».

Kasumimarginaal firma põhisektoris, kuhu kuuluvad ka mobiilside võrgusüsteemid, paranes teise kvartali 11,2 protsendilt kolmandas kvartalis 15,7 protsendile.

Mobiiltelefonide osas, kus Ericsson on oma Soome rivaalist Nokiast kaugele maha jäänud, loodab grupp oma 13 protsendile kahanenud turuosa taas 15 protsendile kasvatada.

Samuti tahab Ericsson uute mudelite turuletoomisega praeguse negatiivse kasumimarginaali kasvatada pluss 10 protsendile.

Analüütikud tervitasid firma optimistlikku tooni, kuid leidsid, et eriti mobiiltelefonide osas tuleb Ericssonil ennast alles tõestada.

Päev varem oma majandustulemused avalikustanud pearivaalil Nokial oli teatada 59protsendilisest kasumi kasvust.

Autor: ÄP

Hetkel kuum