Viktoria Korpan • 12. detsember 1999 kell 22:00

Ostubuum jätkub

Tarkvara ühe suurema müüja IT Arvutitarkvara tegevdirektor Toomas Neemre kinnitas reedel, et novembri müügitulemused on võrreldes oktoobriga oluliselt paranenud ja mitte ainult Microsofti toodete osas. «Microsofti tarkvara legaliseerimiskampaanias on Eesti teistest Balti riikidest ees,» rääkis Neemre.

Eesti ühe suurima arvutifirma Baltic Computer Systemsi ostujuht Jako Bergson nentis samuti, et sel aastal on firma müünud enam kui poolteist korda rohkem nii Microsoft Office'i litsentse kui ka arvuteid.

Microsofti sooduskampaania lõpeb 31. detsembril ja Bergson prognoosib detsembriks veel suuremat käivet.

Toomas Neemre ütles aga, et kasv on juba olnud piisavalt suur ja detsember võib osutuda rahulikumaks kuuks.

Aasta alguseks prognoosis Jako Bergson ostuhuvi langust, kuid kevadel on oodata uut operatsioonisüsteemi Windows 2000 ja sellega seotud müüke.

BSA ja politsei esindajad on varem teatanud, et pärast Microsofti sooduskampaania lõppu suureneb reidide arv illegaalse tarkvara tuvastamiseks. Detsembris oli majanduspolitseil plaanis kontrollida arvuteid mitmes firmas, mis asuvad väljaspool Tallinna.

Eelmisel nädalal võttis riigikogu vastu rea muutusi autoriõiguse seaduses, mille kohaselt suureneb 2000. a rahatrahvi ülemmäär illegaalse tarkvara kasutamise eest kaks korda, 500 000 kroonini.

Hetkel kuum