Viktoria Korpan • 13 detsember 1999

Börs ja EVK ühinevad

«Ühinemise eesmärk on luua tugevam, efektiivsem ja paindlikum organisatsioon, mis võimaldaks senisest paremini rahuldada klientide ja omanike vajadusi ning oleks konkurentsivõimelisem rahvusvaheliste arengute kontekstis,» ütles Tiivas.

Väärtpaberibörsi ja väärtpaberite keskdepositooriumi ühinemise tulemusena peaks suurenema konkurents väärtpaberiturul maaklerfirmade vahel, mis vähendaks investorite kulusid ja kiirendaks turu arengut.

Börsi ja depositooriumi ühinemine tihendab konkurentsi väärtpaberiturul, sest maaklerfirmad saaksid edaspidi tegutseda kontohalduritena ehk pankadega samadel tingimustel.

Praeguse visiooni kohaselt oleks ühendatud organisatsioonil võimalik riske vähendada ilma lisakuludeta, sest tekkiv organisatsioon oleks paremini kapitaliseeritud ja omaks stabiilsemat tulude baasi, rääkis Tiivas.

Ühendatud organisatsiooni strateegiat ja struktuuri ning konkreetseid ühinemistingimusi käsitlev ühinemisprogramm valmib Tallinna börsi juhatuse teatel järgmise aasta esimese kvartali lõpuks. Börsi ja depositooriumi juhatus on seadnud eesmärgiks esitada ühinemisleping kinnitamiseks 2000. a mai lõpus/juuni alguses toimuvatele korralistele aktsionäride üldkoosolekutele.

Investeerimisfirma Suprema juhatuse liikme Sten Sumbergi hinnangul on börsi ja keskdepositooriumi ühte organisatsiooni ühendamine positiivne. «Nii tekib efektiivsem organisatsioon kui iseseisvalt tegutsedes ning kogu kauplemismehhanism muutub läbipaistvamaks,» lausus ta.

Hetkel kuum