Kristina Traks • 21. detsember 1999 kell 22:00

Elektriärimees võttis Kebinalt Nõmme turu üle

Kanne NT Kaubanduse aadressi ja seotud isikute muutuse kohta tehti äriregistris reedel. NT Kaubandus asub krediidiinfo andmeil Tallinnas Koplis, aadressil Telliskivi 60a ja firma uus nõukogu esimees on Arkadi Lipovetski. Ettevõtte nõukogus jätkab Mati Kebina abikaasa Kaire Kebina.

Lauperon Elektro tegevusalaks on märgitud elektriteenused. Eile päeval oli firma kontori uks lukus, kuid naaberkontorite töötajate sõnul firma siiski tegutseb.

Mati Kebina keeldus eile igasugustest kommentaaridest ja palus endale mitte helistada. Päev varem väitis Kebina BNSile, et on endiselt NT Kaubanduse omanik ja pole osalust kellelegi müünud. Kebina lisas, et ei tunne Lipovetskit.

Kaire Kebina väitis, et ei tea midagi muudatustest NT Kaubanduses. «Olen kodune ja iga päev selle ettevõttega ei tegele,» ütles Kaire Kebina.

Tallinna Keskturu direktor Margus Kuustik ütles, et ei tea, kes on Arkadi Lipovetski. «See nimi on mulle võõras, esimest korda kuulen,» väitis ta.

Novembri alguses suurendas Kebina uue osaniku peletamiseks NT Kaubanduse aktsiakapitali 1,1 miljonilt 4 miljonile kroonile, mõned päevad hiljem kasvatas ettevõte aktsiakapitali veel neli korda, 16 miljonile kroonile.

Kolm aastat tagasi üritas Kebina erastada Keskturgu, kuid erastamiskonkurss nurjus. Aasta eest esitas Kebina avalikkusele ja kaitsepolitseile n-ö puhtsüdamliku ülestunnistuse, et on maksnud sadu tuhandeid kroone altkäemaksu Tallinna linnaametnikele jäämaks edasi Nõmme turu rentnikuks. Paar päeva hiljem võttis Kebina tunnistuse tagasi. Kaitsepolitsei võimalikku altkäemaksu andmist uurima ei hakanud, pidades seda Kebina trikiks ajakirjandusega.

Hetkel kuum