Indrek Kald • 22. detsember 1999 kell 22:00

Suurte esitluste väike projektor

3Mi uus kalli hinnaklassi multimeediaprojektor sobib tavalisest mitu korda tugevama valgusvoo tõttu kasutamiseks suurtes konverentsiruumides.

Valdava enamiku Eestis müüdavate multimeediaprojektorite valgusvoog on 600 kuni 1000 luumenit. Uue 3Mi projektori MP 8780 valgusvoog ulatub aga 2300 luumenini. See tagab heleda ja selge pildi ka suures valgustatud ruumis.

Uudne on ka nn pilt pildis funktsioon, mis on projektoritesse jõudnud viimaste kuude jooksul. See võimaldab näiteks esitlusel ekraanile kuvatava arvutipildi sisse tekitada eraldi kasti liikuva videopildiga, mis omakorda avardab esitlusvõimalusi. Projektori esitlusvahendite hulka kuuluvad ka ekraani tühjendamine, taimer, suurendus, hiire jäljendamine ja stoppkaader.

Multimeediaprojektorit saab esitluse ajal juhtida ka puldiga, seda kuni 12 meetri kauguselt. Projektor ühildub nii PC- kui Mac-tüüpi arvutitega, samuti erinevate videostandarditega. Projektoril on kaks sisendit arvuti- ja kaks videosignaali jaoks ning üks üldine sisend. Lisaks sisemistele kõlaritele saab sellega ühendada ka väliskõlari. Projektori saab kinnitada ka lakke.

440vatise võimsusega metallhaliidlambi eluiga on keskmiselt tuhat tundi. Multimeediaprojektori komplekti kuuluvad muuseas kettaga kaugjuhtimispult, toitejuhtmed, arvuti- ja videokaablid. Lisavarustusena on saadaval kohver, laemontaazhikomplekt, objektikaamera.

Hetkel kuum