Viktoria Korpan • 21. jaanuar 2000 kell 11:20

Neivelt juhib Hansapanga IT-valdkonda

Balti riikide suurimaid infotehnoloogiafirmasid Hansapank töötab jaanuari algusest ilma IT-juhita, sest eelmine juht lahkus uuest aastast ja uut pole veel määratud.

1. jaanuarist lahkunud endist IT-juhti Tõnis Sildmäed asendab praegu Hansapanga juhatuse esimees Indrek Neivelt ja uue juhi otsimisega ei ole tegeldud.

Endine Hansapanga IT-juht ning juhatuse liige Tõnis Sildmäe, kes juhtis panga infotehnoloogiavaldkonda alates panga asutamisest, lahkus ametist panga teatel poolte kokkuleppel.

Oktoobri alguses, kui Hansapank teatas Sildmäe lahkumisest, rääkis Indrek Neivelt, et IT-osakonda hakkab juhtima kaks inimest. Nende nimed lubas pank avalikustada veel oktoobris.

Hansapanga pressiesindaja Ando Noormets sõnas, et uue IT-juhi otsimisega ei ole pank veel tegelenud ja IT-valdkond jätkab Indrek Neivelti juhtimisel.

'Tõnis Sildmäega sama kaliibriga meest on raske, kuid ikkagi võimalik leida,' kommenteeris Noormets uue juhi otsimist.

'Tundub, et Neivelt saab hakkama,' lausus Ühispanga IT-juht Tõnu Liik. 'Arvan, et Hansapanga meeskonnas on inimesi, kes on ka võimelised juhtima IT-osakonda.'

Hansapanga juhatus kavatseb aprillis teha korralisele aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku valida Tõnis Sildmäe Hansapanga nõukogu liikmeks.

Aastatel 1992?1995 osutas Tõnis Sildmäe asutatud AS Crebit Hansapangale IT-teenust. Crebit liideti 1995. aasta lõpus Hansapangaga.

Hetkel kuum