Viktoria Korpan • 6. aprill 2000 kell 11:04

zero2hero.ee hakab otsima perspektiivikaid IT-projekte

Investeerimispanga Trigon Capital juht Joakim Heleniuse eestvedamisel luuakse IT-inkubaator AS zero2hero.ee kasumlike äriprojektide selekteerimiseks ja rahastamiseks.

'Datalane"i näide on tõestanud, et see, et firma alustab tegevust Mustamäel, ei ole põhjus mitte uskuda selle firma ülemaailmsesse edusse,' ütles Helenius täna.Datalane on väike tarkvaraarendusfirma, mis on saanud Trigona Capitali vaheldusel suuremahulise investeeringu aktsiate vahetuse teel USA IT-firmast fusionOne.

ASi zero2hero.ee ärikomiteesse, mis hakkab investeerimiseks perspektiivikamaid projekte valima, kuuluvad Jukka Makinen Soome suurima riskikapitalifondist, Eesti suurima IT-firma ASi MicroLink juhatuse esimees Allan Martinson, ASi Eesti Mobiiltelefon tehnikadirektor Tõnu Günberg, Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsioonikeskuse asutajadirektor Raivo Tamikivi ja varem Nokia riskikapitalifondis töötanud Klaus Oesch PCA Infocom Finance OYst.

ASi zero2hero.ee nõukogu esimees on Trigon Capitali juht Joakim Helenius ja president on Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo.

Hetkel kuum