Inno Tähismaa • 4. mai 2000 kell 16:38

ILOVEYOU hävitustöö maailmas

Arvutiviirus ILOVEYOU, mis kustutab arvutitest pildi- ning helifaile, nakatas täna ka Jaapani Nomura panga ning telefonifirmad Cable Wireless ja British Telecom PLC.

Wall Streeti investeerimispangad võtsid ette tõsiseid meetmeid, et viiruse levikut tõkestada.

USA Valge Maja pressiesindaja Jake Siewart ütles, et USA presidendi arvutisüsteemid ei nakatunud, ent mitmetest valitsusasutustest on tulnud teateid viiruse leviku kohta.

Soome arvutiturbefirma F-Secure Corp teatel võttis täna firmaga ühendust 1000 klienti üle kogu maailma alates kella 9 hommikul Eesti aja järgi. Turbefirma teatel nakatus täna vähemalt 100 000 firma kliendi arvutit.

Firma antiviiruse uuringute osakonna juht Mikko Hypponen ütles, et ühes suures meediafirmas hävitas viirus kogu viimase kahe aasta pildiarhiivi.

Hypponen ütles, et Love Letter levib palju kiiremini kui kuulus Melissa viirus, mis levis üle kogu maailma möödunud aasta märtsis. Hypponeni sõnul võib viirus tekitada kahju veel homme, aga rahuneb esmaspäevaks.

Paljud USA firmade töötajad said hommikul tööle tulles juba teate viiruse leviku kohta. Viirus sai alguse täna hommikul Aasiast ja levis üle Euroopa Ameerikasse.

Ühed esimestest, kes viirusest kannatada said, olid Hong Kongi firmad. Viirus valis märklauaks PR-firmad ja investeerimispangad.

Aasias sulgesid oma elektronpostiteenused Credit Lyonnais Securities ja Citibanki kontorid.

Euroopas külvas viirus üle OECD postkastid Pariisis.

Taanis nakatusid viirusest parlament, telefonifirma Tele Danmark, telekanal TV2 ning keskkonna- ja energiaministeerium.

Wall Street Journali põhjal.

Hetkel kuum