Ülo Toomsalu • 20. oktoober 2000 kell 6:19

Korteritehingud esitati prokuratuuri

Tallinna kesklinna vanem Siim Kiisler esitas eile prokuratuurile uurimiseks neli eelmiste linnajuhtide Jüri Oti ja Elmar Sepa sõlmitud tehingut, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Valisime välja kõige räigemad juhtumid, kus linnale kuuluvaid pindu on ära antud,' ütles kesklinna valitsuse jurist Ero Liivik.

Liiviku sõnul ootab kesklinna valitsus, et prokuratuur võtaks seisukoha, kas Ott ja Sepp kuritarvitasid ametiseisundit, kirjutades alla lepingutele ja korraldustele, mis lubasid mitteeluruume erastada korteritena. Kahtlusalustest lepingutest sõlmis kaks Ott ning kaks Sepp.

Üks prokuratuuri antud näide puudutab Jüri Oti allkirjaga tehingut 1996. aasta oktoobrist, kui vanalinna Uue ja Viru tänava nurgale said konkursita korteriehitamiseks võimaluse tuntud ärimehed Toomas ja Ülo Hage ning ajakirjanduses Koonderakonna üheks rahastajaks nimetatud Vahur Reimets.

Kokku puudutasid neli tehingut 34 korterit, mis ehitati mitte-eluruumiks mõeldud pindadele. Kõik need korterid on erastatud ning enamuses ka edasi müüdud.

Lisaks prokuratuurile tehtud avaldusele saatis kesklinnavalitsus 26 firmale ja eraisikule ettepaneku anda tagasi nendele eelmiste kesklinna valitsuste poolt rendile antud pinnad, sest nad said ebaseaduslikult õiguse nimetada ise väljaehitatud korteritesse üürnikud. Üürnikuid saab seaduse järgi avalikul konkursil valida ainult linna korterikomisjon.

Hetkel kuum