Ülo Toomsalu • 7. november 2000 kell 6:22

Taksoautode vanusepiiri poolt on suurfirmad

Tallinna uude taksoveoeeskirja sisse kirjutatud vanusepiirang üle 12aastaste autode mittelubamiseks taksosõiduks tuli juhtivate taksofirmade ettepanekul, kes soovivad nii linnast kaotada taksodena sõitvaid vanu autosid, kirjutab Postimees.

Neljapäeval Tallinna volikogus vastu võetud eeskirjade kohaselt ei tohi taksode vanus alates 1. juulist olla enam reeglina üle 12 aasta. Vanusepiirangu tõttu satub löögi alla ligi kolmandik praegustest taksodest, sest 1988. aastal või varem välja lastud taksosid on pealinna 1448 masinast praegu 532.

Taksofirma Hedi direktor Uno Lilienthal ütles Postimehele, et ettepanek panna autodele 12aastane vanusepiirang tuli seitset firmat ühendavalt mittetulundusühingult Tallinna Taksokeskus, kuhu teiste hulgas kuuluvad ka pealinna suurimad taksofirmad Tulika, Linnatakso, Esra ja Hedi.

Lilienthali sõnul ei tähenda vanusepiirang aga, et üle 12 aasta vana auto on automaatselt taksosõiduks kõlbmatu, sest taksokomisjon hindab igat autot eraldi.

Nii Lilienthal kui ka Tallinna transpordiameti taksokomisjoni juht Feliks Undusk laususid, et uued eeskirjad ei too endaga automaatselt kaasa hinnatõusu. Unduski sõnul on sõiduhinna tõus küll paratamatu, kuid seda ei tingi mitte uued eeskirjad, vaid bensiini hinna tõus ja inflatsioon.

Hetkel kuum