Ülo Toomsalu • 10. november 2000 kell 6:13

Ilmajaama rahakriis jätab töötajad palgata

Lennujaamade ning Lennuliiklusteeninduse ASiga tasumata arvete üle vaidlust pidava Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi (EMHI) rahakriisi tõttu on asutuse töötajad jäänud teadmatusse, kas nad selle aasta sees enam palgaraha näevad, kirjutab Postimees.

Instituudi all oleva meteoroloogiakeskuse direktor Helve Kotli ütles, et instituudil on suured rahalised raskused. Tema sõnul oli instituudis kriisikoosolek, kus töötajad otsustasid, et hoolimata ebaselgest rahaseisust tööd seisma jätta ei tohi.

'Novembri palga peaksime saama 3. detsembril, kuid selle kohta öeldi, et see hilineb,' rääkis Kotli. 'Kui palju hilineb, ei osanud peadirektor öelda, võib olla saame uuesti palka alles jaanuari lõpus.'

Kotli sõnul on instituudi töötajate keskmine tööpalk 2600 krooni. Instituudis töötab umbes 350 inimest.

Keskkonnaministeeriumi rahandusosakonna juhataja kohusetäitja Kai Saag ütles, et instituut on aastalõpu palgafondi ette ära maksnud. 'Kuid nad on lootnud saada ilmaennustamisest lisatulusid, mis on seni jäänud neile laekumata,' märkis ta.

Instituut soovib Eesti viielt lennujaamalt ja Lennuliiklusteeninduse ASilt raha ilmaprognooside ja -hoiatuste eest. Nii on näiteks Lennuliiklusteeninduse AS ja Tallinna lennujaam saanud instituudilt oktoobris vastavalt 1,5 miljoni ja 0,5 miljoni krooni suuruse arve. Samas ei reguleeri lennunduse meteoroloogilist teenindamist Eestis ükski riiklik dokument.

Lennuliiklusteeninduse ASi juhatuse esimees Jaan Tamm ütles, et instituudil pole rahaküsimiseks seaduslikku alust ja arvete saatmine on isetegevus.

Hetkel kuum