Ülo Toomsalu • 16. november 2000 kell 5:58

EPL: sportlane ootab uut presidenti

Sportlased näeks olümpiajuhi kohal meelsamini mõnda tuntud ärimeest või spordimäned?eri kui tippametnikku, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Eesti spordielu juhtimine on vastuoluline. Ametnikud on valitud selleks, et aidata sportlastel suurtulemusteni jõuda. Sportlased leiavad, et ametnikud peavad neid suurtulemusteni viima. Tulemuseks on tüli.

Spordijuhid ilmutavad osavõtlikkust tippsportlase suhtes ainult siis, kui sportlaselt on oodata olümpiamedalit või ta tuleb välisvõistluselt koju tiitlivõiduga. Teisalt on ka sportlasele ametnikku vaja siis, kui tal on raha otsas või lennupiletid vaja kiiresti ümber vahetada. Muudel puhkudel käivad sportlased ja spordijuhid üksteisest kaarega mööda.

Väljapakutavatest kandidaatidest tuleksid Tiit Nuudi kõrval kõne alla näiteks Tarmo Sumberg, Even Tudeberg, Urmas Sõõrumaa või Aivar Karotamm.

Mida sportlased arvestada ei taha, on see, et nad peavad ärimehest spordijuhile ka raha tagasi maksma, kui lubatud kuldmedali asemel tuleb ainult kuues koht. Selles äris saab petta vaid ainult üks kord.

Hetkel kuum