Ülo Toomsalu • 8. detsember 2000 kell 6:14

TOPi eest küsitav kõrge alghind peletab ostjad

Pirita olümpiapurjespordikeskuse (TOP) erastamistingimused võtsid ainsana välja endine Ühispanga nõukogu liige Targo Raus ja kinnisvarafirma Arco Vara, kuid tõenäoliselt ei esita täna neist kumbki ostupakkumist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Enne Ühispanka Tallinna Panga juhatuse liikmena töötanud Targo Raus ei soovinud eile kommenteerida, kas ja kelle esindajana on ta TOPi vastu huvi tundnud.

Napisõnaliseks jäi ka Arco Vara Tallinna büroo juhatuse esimees Ivar Siimar. ?Tutvusime materjalidega ja see on ka kõik,? ütles ta.

TOPi ostupakkumiste esitamise tähtaeg on täna kell 14, kuid keskuse juhataja Raimo Kägu sõnul ei soovi tõenäoliselt keegi osaleda 250 miljoni kroonise alghinnaga enampakkumisel. ?Homseks esitavad oma pakkumise ainult kas hullumeelsed või väga vinged kaabakad,? lausus Kägu eile õhtul.

Erastamisagentuuri erastamisüksuse direktor Valler Peegel ütles, et kui tänaseks ei tule ühtegi pakkumist, siis teeb komisjon ettepaneku tunnistada enampakkumine läbikukkunuks.

Kägu hinnangul on normaalne hind TOP-i ostmiseks 50 miljonit krooni, sest tänaseni pole teada, kas müüakse ainult hooneid või ka selle juurde kuuluvat maad.

Hetkel kuum