Eelarve kasv võimaldab Tallinnal palku tõsta

12. jaanuar 2001, 07:53

Tallinna volikogu kinnitas eile linna tänavuse 3,32 miljardi suuruse eelarve, mis näeb muu hulgas ette haridustöötajate ja sotsiaaltöötajate palkade tõstmist 15 protsenti, kirjutab Postimees.

Linna eelarvest töötasu saavate haridustöötajate ja sotsiaaltöötajate palkasid keskmiselt 15% ning kultuuri- ja sporditöötajate palkasid keskmiselt 10% võimaldab tõsta eelkõige aktsiaseltsi Tallinna Vesi erastamine.

?ASi Tallinna Vesi müügist linna eelarvesse laekuv summa 641 miljonit krooni lubab linnal loobuda tänavu täielikult ka laenu võtmisest,? lisas Tallinna finantsdirektor Ahti Kallaste. Algselt kavatses linn võtta tänavu laenu üle 409 miljoni krooni.

Palgatõusudeks on linnavalitsus täiendavalt eelarvesse lisanud pedagoogilise personali tarbeks 38 miljonit krooni, nende hulka ei kuulu üldhariduskoolide pedagoogid, kes saavad palka riigieelarvest.

Kultuuritöötajate palgatõusuks on eelarvesse lisatud 3,5 miljonit krooni. Spordi- ja noorsooametile kavatsetakse treenerite töötasudeks täiendavalt eraldada 5,2 miljonit krooni, üldhariduskoolide spordiringide juhendajate tasustamiseks 900 000 krooni ning spordikoolide treenerite-pedagoogide palgatõusuks 1,3 miljonit krooni.

Kõige rohkem raha, 176 miljonit krooni, kulutab linn tänavu teede kapitaalremondiks ja tee-ehituseks. Koolide, muuseumide ja raamatukoguhoonete tänapäevastamiseks läheb kümneid miljoneid kroone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing