Häädemeeste Valge hotell kolis Lepaninale

15. jaanuar 2001, 08:51

Häädemeestel Valge hotellis öömaja soovija leiab end lukustatud ukse eest: hotell on koos töötajatega Lepaninale kolinud, kirjutab Pärnu Postimees.

Häädemeestelt teisele poole Kabli küla jääva Lepanina puhkekompleksi ostis kohalik ärimees Jaak Valge Pärnu KEKilt mullu aprillis. Mõlemad majutuspaigad tegutsesid aasta viimaste kuudeni, kuniks vanemas broneeringud lõppesid.

Valge ütlust mööda ei tulnud sulgemisotsus üleöö. Kümmekond aastat tagasi ehitatud Valge hotell oli projekteeritud 34kohaliseks ja mahutas algul lahedalt ära Ikarus-bussi täie inimesi. Busside mahutavus on aga kasvanud ning käiku tuli võtta lisavoodid.

?Viimastel aastatel ei peatunud suured bussid enam Häädemeestel, sest lisavoodeid ei tahetud kasutada ja ka kolmekesi toas ööbida ei soovitud,? nentis ettevõtja. ?Muud majanduslikku põhjendust kui ruumikitsikus meil polnud.?

Valge sõnade järgi ei ole hotellihoone tuleviku suhtes otsust tehtud. Kindlasti ei ole kavas maja kiiresti maha müüa, sest see asub keset alevit ja väärib head hinda, kinnitas ettevõtja.

Kehvas olukorras Lepanina puhkekompleksi kordategemiseks kulutas uus omanik möödunud aastal ligi miljon krooni ning kavatseb investeerida kokku ligi 15 miljonit krooni. Enamik töödest on plaanis lõpetada suveks. Öömaja ja toidu kõrval pakub uus hotell massaa?i, solaariumi, iluteenindust ja taastusravi, kavas on välibasseini ja paadisilla ehitamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing