Haigekassa eelarve kulud vähenesid kindlustatute arvel

Inge Rumessen 05. veebruar 2001, 00:00

Reedel koos istunud haigekassa nõukogu kinnitas haigekassa selle aasta 4,5 miljardi kroonise eelarve ning otsustas vähendada kulutusi haiguste ennetamisele 5 miljoni, hambaravile 20 miljoni, ravimite kompenseerimisele 24 miljoni ning ajutise töövõimetuse hüvitistele 20 miljoni krooni võrra.

?Eelarvekomisjon tegi ettepaneku vähendada prognoositud sotsiaalmaksu laekumist 7,2-lt neljale protsendile, et eelarve väga pingeliseks ei kujuneks,? kommenteeris otsust haigekassa pressiesindaja Kaidi Tingas.

Tema sõnul otsustati veel viimasel hetkel hambaravi kulutuste vähendamine, sest nõukogu arvates on selles osas kõige ebaselgemad rahastamispõhimõtted. ?Paljudes piirkondades käib hambaravi praegu veel haigekassa raha eest, kuid näiteks Tallinnas on see igal pool tasuline,? ütles Tingas.

Haigekassa hüvitab hambaravi lastele, korra aastas täiskasvanutele profülaktikakulud ning pensionäridele proteesimiskulud.

Kümnendiku võrra vähenesid kulutused ka haiguste ennetamisele ning neljandiku võrra ravimite kompenseerimisele.

?Nõukogu võttis eesmärgiks hakata rohkem tähelepanu pöörama sellele, et tuvastada põhjendamatult ravimeid välja kirjutanud arste,? rääkis Tingas. ?Kuigi sel aastal kindlustatutele kompenseeritavate ravimite kulud vähenevad, on tõus siiski 12 protsenti võrreldes senise 16 protsendiga.?

Kui sotsiaalmaksu peaks siiski rohkem laekuma, kannab haigekassa selle kassatagavarasse ning jagab seda samadel alustel kui praegu kulutusi vähendas.

Selle aasta eelarvega tõuseb haigekassa personali töötasu ligi 40 protsenti. Haigekassa pressiesindaja sõnul ei olnud nõukogus kõne all vähendada hoopis haigekassa ülalpidamiskulusid. ?Eelarvenõukogu sellist ettepanekut ei teinud,? ütles ta. ?Nõukogu sai täieliku ülevaate haigekassa majandamiskuludest ning pidas neid põhjendatuks.?

Nõukogu esimees, sotsiaalminister Eiki Nestor ütles, et pole veel valmis otsust kommenteerima. ?Esmaspäeval anname täpse ülevaate,? lisas ta.

Ka nõukogu liige Enn Veskimägi polnud nõus eelarvemuudatustest rääkima. ?Sellest peaks rääkima Maris Jesse,? lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing